ادعای عجیب قاتل مرد همسایه در دادگاه

به گزارش رکنا،رسیدگی به این پرونده از تابستان ۱۴۰۱ آغاز شد. مردی با کلانتری ملارد تماس گرفت و از پیدا شدن جسد خونین مرد ۳۴ ساله‌ای به نام هادی خبر داد .

وی به ماموران گفت :چند دقیقه قبل صدای درگیری مرد همسایه را در کوچه شنیدم و وقتی مقابل در رفتم با جسد خونین او روبه رو شدم . هادی از مدتی قبل با پسر یکی از همسایه ها درگیر بود.

با این تماس ماموران در محل حاضر شدند و جسد هادی با دستور قضایی به پزشک قانونی منتقل شد . ماموران به پرس و جو از همسایه‌ها پرداختند و سایر همسایه‌ها نیز تایید کردند هادی از چند روز قبل با پسر یکی از همسایه‌ها به نام مسعود درگیر بوده است .

 

بازداشت پسر همسایه

با افشای این ماجرا ماموران مقابل خانه پدری مسعود رفتند و وی را بازداشت کردند.

 مسعود ۳۰ ساله به درگیری خونین با مرد همسایه اعتراف کرد و به بازسازی صحنه جرم پرداخت .

و در شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران از خود دفاع کرد.

 

در دادگاه

 در ابتدای جلسه پدر و مادر قربانی درخواست قصاص را مطرح کردند.

 وقتی متهم روبه روی قضات ایستاد اتهام قتل عمدی را نپذیرفت و مدعی شد در دفاع از خودش و خانواده‌اش چاقو را از دست قربانی گرفته و یک ضربه به او زده است.

 وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت :مدتی قبل هادی که پسر همسایه مان بود برایم پیامک عجیبی ارسال کرد. او مدعی بود  من مزاحم دختری جوان شده ام. او می گفت باید دست از مرحمت بردارم.اما من به او گفتم اشتباه می‌کند و من اصلاً دختر جوان را نمی‌شناسم .اما او دست بردار نبود. من که عصبانی شده بودم ، در آخرین پیامک به او فحاشی کردم .اما همان موقع هادی مقابل در خانه‌مان آمد .من از برادر ۲۰ سالع ام خواستم مقابل در برود. اما مسعود با قمه‌ای که همراه داشت برادرم را زخمی کرد .وقتی برادرم خونین به خانه بازگشت مادرم با دیدن او شوکه شد و بلافاصله جلوی در رفت .اما هادی مادرم را هم هول داد .من از دیدن این صحنه کنترل اعصابم را از دست دادم و چاقویی را که هادی در دست داشت از او گرفتم و یک ضربه به او زدم .اما باور کنید من چاقویی همراه نداشتم و با دست خالی مقابل در رفته بودم .من برای دفاع از جان خودم و اعضای خانواده‌ام چاقو را از مقتول گرفتم و ضربه‌ای که به او زدم کشنده نبود.

 وی ادامه داد :هادی وقتی مقابل در خانه‌مان آمد مست بود و حال طبیعی نداشت .به همین خاطر وقتی با چاقوی خودش یک ضربه به او زدم و روی زمین افتاد، فکر کردم به خاطر مستی حالش بد شده است و اصلاً فکر نمی‌کردم ضربه‌ای که به او زده‌ام کشنده باشد .

قاضی گفت :پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرده گلوی قربانی بریده شده و با یک ضربه به شکمش از پا درآمده است .چه دفاعی داری ؟

که متهم پاسخ داد : من فقط یک ضربه به مقتول زدم تا جان خودم و اعضای خانواده‌ام را نجات دهم.اگر چاقو را از او نگرفته بودم خودم یا اعضای خانواده ام کشته می شدیم.

 در پایان جلسه قضات وارد شور شدند تا رای صادر کنند.

کدخبر: 1015311 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟