نبرد بی‌امان پلیس تهران با مواد مخدر / از جان‌فشانی تا پاکسازی شهر

به گزارش رکنا، سردار محمدیان فرمانده انتظامی تهران در مراسم امحای بیش از ۱۶ تن موادمخدر اظهار کرد: ابتدا عید سعید غدیر خم، عید ولایت را به شما ولایت‌مداران عزیز تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. همچنین در آستانه روز چهلم، شهادت رئیس‌جمهور خدمتگزارمان را تسلیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال طلب می‌کنم که توفیق خدمتگزاری به مردم را به همه ما عنایت فرماید.

او گفت: یکی از مهم‌ترین ماموریت‌های پلیس، مبارزه با مواد مخدر است. این مبارزه به دلیل آثار و تبعات مخرب مواد مخدر بر سلامت جامعه و استفاده دشمنان برای از بین بردن نسل جوان، از ارزش بالایی برخوردار است و پلیس همواره آن را در اولویت خود قرار داده است. مبارزه با مواد مخدر در تهران بزرگ نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تا کنون بیش از ۴۰۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز در این راه تقدیم شده است. همکاران ما در شرایط سخت و با کمترین امکانات، شبانه‌روز به مبارزه می‌پردازند.

محمدیان تصریح کرد:جابجایی، خرید و فروش و نگهداری مواد مخدر معمولاً به صورت پنهانی انجام می‌شود و کشف این موارد پنهان کار بسیار سختی است. با این حال، طی سال‌های گذشته با امکانات و آموزش‌های جدید، پلیس موفقیت‌های چشمگیری در این حوزه داشته است. ایران که زمانی متهم به تولید و قاچاق مواد مخدر بود، امروز با بالاترین کشفیات و هزینه‌ها در این مبارزه، به عنوان یک افتخار شناخته می‌شود.

او گفت: در تهران بزرگ نیز همکاران ما شبانه‌روز تلاش می‌کنند تا شهر از وجود معتادان متجاهر و توزیع‌کنندگان مواد مخدر پاکسازی شود. فرمانده کل انتظامی کشور، سردار احمدرضا رادان، به مردم قول داده‌اند که این مبارزه به صورت مستمر ادامه خواهد داشت تا این پدیده شوم از شهر و کشورمان پاک شود. نتیجه این تلاش‌ها در محلات جنوبی تهران مشهود است و مردم شاهد پاکسازی نسبی این مناطق هستند.

محمدیان بیان کرد: اگر روزی پلیس ادعا می‌کرد که قادر است در یک روز چند هزار نفر را جمع‌آوری کند، امروز قاطعانه اعلام می‌کنیم که در دو شیفت شب و روز، تمام تهران را بسیج کرده‌ایم و کمتر از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر مشکوک به اعتیاد و تجاهر پیدا می‌کنیم. این نشان می‌دهد که با هماهنگی دستگاه‌های مختلف، مبارزه با مواد مخدر به صورت جدی و مؤثر دنبال می‌شود.

کدخبر: 1011719 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟