بازتاب بیانات رهبر معظم انقلاب به مناسبت عید سعید قربان در رسانه‌های بین‌المللی

به گزارش رکنا، سخنان رهبر معظم انقلاب در فاصله زمانی بسیار کوتاهی از بازتاب بین‌المللی گسترده‌ای در رسانه‌های جهانی همراه شد.

خبرگزاری بی‌بی‌سی تیتر خود درباره سخنرانی رهبر معظم انقلاب را این‌گونه انتخاب کرد: «اینستکس» (ابزار حمایت از مبادلات تجاری) بازیچه چرندی است.

این خبرگزاری در خصوص سخنان مقام معظم رهبری اعلام کرد: آیت‌الله خامنه‌ای در سخنانش به مناسب عید قربان گفت که اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام برای یافتن راه‌حل مهلت خواست و اقتصاد کشور را «معطل» کرد؛ اما در نهایت «هیچ کاری نکرد؛ آخرین ابتکار آن‌ها هم بازیچه چرندی به اسم اینستکس» بود. خود این، یک‌چیز مضر و غلطی است که این را هم انجام ندادند و نکردند».

خبرگزاری اسپوتنیک نیز این بخش از فرمایشات رهبر انقلاب را رسانه‌ای کرد: هدف کوتاه‌مدت دشمن از تحریم خسته کردن مردم است. چند سال است می‌گویند تابستان داغ؛ حالا امسال خودشان دچار تابستان داغ شدند. به وعده‌های این‌وآن نباید تکیه کرد. آخرین ابتکار اروپایی‌ها بازیچه چرندی به نام اینستکس بود که حتی همان هم تحقق پیدا نکرد.

خبرگزاری رویترز این‌گونه سخنان مقام رهبری را پوشش داد: ایران برنامه‌های هسته‌ای و موشکی بالستیک خود را متوقف نخواهد کرد؛ رؤیای آمریکا برای دستیابی به اهدافش از طریق تحریم‌ها و فشار حداکثری بر ایران هیچ‌گاه به واقعیت نخواهد پیوست. تحریم‌های آمریکا ایران را قوی‌تر و خودکفا کرده است.

روسیا الیوم بخش‌هایی از فرمایشات مقام معظم رهبری را منتشر و در تیتری نوشت: هدف از تحریم‌های آمریکا در مدت‌زمان طولانی، به شکست کشاندن اقتصاد ایران است.

رهبر انقلاب اسلامی رفتار آمریکا با ملت‌ها همچون رفتار پلیس آمریکایی با جورج فلوید بود و این کشور سیاست زانو بر گردن ملت‌ها را دنبال می‌کند.

پایگاه اینترنتی العهد در صفحه نخست خود سخنان رهبری را منتشر و در تیتری نوشت: آمریکای بحران‌زده هرگز نمی‌تواند ما را تسلیم کند.

این رسانه به صورت مشروح فرمایشات مقام معظم رهبری را منتشر کرد و به نقل از ایشان نوشت: ملت ایران باید تمامی توان و امکانات خود را برای مقابله با دشمن به کار گیرد.

شبکه تلویزیونی المیادین به محض آغاز سخنان رهبری، فرمایشات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را در قالب جملاتی به صورت خبر فوری در صفحه نخست خود منتشر کرد. این رسانه به نقل از رهبری نوشت: تحریم‌های اقتصادی ایران باعث شد ما در بحث اقتصاد به درآمدهای نفتی وابسته نباشیم. دولت آمریکا از مشکلات بسیاری در عرصه داخلی خود رنج می‌برد و این کشور و رژیم صهیونیستی با انواع و اقسام مشکلات دست‌وپنجه نرم می‌کنند. ما نمی‌خواهیم با واشنگتن مذاکره کنیم زیرا این کشور می‌خواهد امور را به نفع خود پیش ببرد.

شبکه تلویزیونی الجزیره نیز به انتشار گزیده‌هایی از سخنان رهبری پرداخت و به نقل از ایشان اعلام کرد: اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی به وحدت بیشتر ایرانی‌ها و عراقی‌ها منجر شد. فشارها بر ایران هرگز فایده‌ای نخواهد داشت و دشمنان به این موضوع اذعان می‌کنند. ما هرگز برنامه‌های موشکی خود را همان‌طور که آمریکا خواهان آن است، متوقف نخواهیم کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟