به گزارش رکنا، مارگارت هریس، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی امروز سه شنبه اعلام کرد با توجه به جهش شدید در شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا، این کشور پتانسیل تبدیل شدن به مرکز لرزه شیوع ویروس کووید-۱۹ را دارد.

سخنگوی سازمان بهداشت جهانی گفت ۸۵ درصد از موارد جدید ابتلا به ویروس کووید-۱۹ که به ما گزارش می‌شود مربوط به اروپا و آمریکا است.

هریس با اشاره به شیوع گسترده ویروس کرونا در ایتالیا گفت هنوز خیلی زود است تا درباره فروکش این بیماری در ایتالیا صحبت کنیم. این مقام مسئول سازمان بهداشت جهانی گفت انتظار می‌رود شمار قربانیان به ویروس کرونا به طور قابل توجهی افزایش یابد، زیرا همچنان تعداد مبتلایان که به این سازمان گزارش می‌شود، رو به افزایش است.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از مرز ۴۳ هزار نفر فراتر رفته و همچنین ۵۷۳ نفر از بیماران تاکنون جان خود را از دست داده اند. ایالت‌های نیویورک، واشنگتن و کالیفرنیا بیشترین قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا را دارند.

آندریو کومو، فرماندار ایالت نیویورک در رابطه با شیوع گسترده کرونا در این ایالت گفت: «۵۷۰۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا، طی یک روز اخیر در ایالت نیویورک ثبت شده است». او در رابطه با آخرین آمار مربوط به این ویروس در ایالت نیویورک گفت: «تاکنون ۲۰۸۷۵ مورد ابتلا به ویروس کرونا در ایالت کرونا تایید شده است».

از این موارد، ۱۳ درصد نیاز به مراقبت در بیمارستان دارند و از میان حدود یک چهارم تحت مراقبت‌های ویژه هستند. تاکنون ۱۵۷ مبتلا به ویروس کرونا در ایالت نیویورک جان خود را از دست داده‌اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟