به گزارش رکنا، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، روز پنچ‌شنبه کنفرانس خبری‌ای را درباره ایران برگزار کرد و در آن به سوالات خبرنگاران واکنش نشان داد.

وی در ابتدا مدعی شد که تحریم‌ها ایران را تحت فشار قرار داده و این‌که آمریکا در این‌باره به موفقیت دست یافته است.هوک خبر از تحریم یک شخصیت دیگر در سپاه داد و اعلام کرد که سردار «حسن شاهوارپور»، یکی از فرماندهان ارشد سپاه، به بهانه‌های حقوق بشری در فهرست تحریم‌ها قرار گرفته است.

او همچنین این را هم گفت که واشنگتن برای نظام جمهوری اسلامی ایران، جریمه‌های سختی را در نظر گرفته و این‌که آمریکا ثابت کرده که هر رژیمی که با ایران همکاری داشته باشد، مورد جریمه‌های سنگین قرار می‌گیرد.

هوک همچنین در اظهار نظری عجیب، انتخابات آتی در ایران را یک بازی خواند! این گفته هوک در حالی است که انتخابات نقش کلیدی‌ای را در آینده کشور ایفا می‌کند و مردم ایران به اهمیت فوق‌العاده آن واقف هستند.

وی بار دیگر ادعاهای مقامات آمریکایی را تکرار کرد و مدعی شد که ایران تظاهرات در کشور خود را سرکوب می‌کند. البته وی هیچ اشاره‌ای به نقش کلیدی سفیر انگلیس در سازماندهی اعتراضات در ایران نکرده است!

او در پاسخ به سوالی که آیا آمریکا تروئیکای اروپایی را برای فعال کردن مکانیزم ماشه تحت فشار قرار داده و یا خیر، گفت که این موضوع را نه تایید می‌کند و نه تکذیب، به عبارتی دیگر از پاسخ به این سوال طفره رفت.

وی همچنین از اقدام انگلیس در تروریستی خواندن حزب‌الله لبنان و بلوکه شدن دارایی‌های این نهاد مقاومتی هم استقبال کرد و گفت که تفاوتی بین عملکرد سیاسی و نظامی حزب‌الله وجود ندارد.

هوک همچنین بر عدم حق غنی‌سازی در داخل ایران تاکید ورزید و مدعی شد که پذیرش غنی‌‌سازی اشتباهی بوده که در توافق‌هسته‌ای پیشین گنجانده شده بود.

وی همچنین در ادامه اظهارات خصمانه خود علیه ایران، بار دیگر مدعی شد که: «ایران طی چهل سال گذشته به دنبال توسعه‌طلبی سیاسی بوده و کسی هم با آن مخالفت نکرده است. اما این بار ترامپ مخالفت خود با این روش اعلام کرد و در برابر آن می‌ایستد».برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟