به گزارش رکنا،جهانگرد مشهور سوریه، عدنان عزام هفت ماه است که سوار بر اسبی از دمشق به مسکو می‌رود تا از مردم روسیه بخاطر حمایت از سوریه در طول جنگ تشکر کند. در عین حال وی یک اسب عرب را به نشانه قدردانی از ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به او هدیه خواهد داد.

​به گفته عزام که روز شنبه وارد روستوف نا دانو شد، رئیس جمهور سوریه، بشار اسد، از تصمیم گرفته شد که قدردانی بخاطر صلح در سوریه به لطف روسیه است استقبال کرد. در آوریل امسال، عزام سفر خود را از دمشق به مسکو از طریق بغداد و تهران - کشور‌هایی که در طول جنگ از سوریه پشتیبانی می‌کردند آغاز کرد.

تقدیر جهانگرد سوری از پوتین با اسب! + تصاویر

عزام به حضار در روستوف نا دانو گفت: "من تاکنون تقریباً ۶ هزار کیلومتر را سوار بر اسب طی کرده ام. از بغداد، تهران و در روسیه از داغستان و چچن بازدید کرده ام. بعد از روستوف وارونژ خواهد بود و فکر می‌کنم ۱۵ ژانویه آینده در مسکو خواهم بود. "

تقدیر جهانگرد سوری از پوتین با اسب! + تصاویر

او با اشاره به اینکه سفرش آسان نبود گفت: "وقتی از ایران عبور کردم، خیلی گرم بود. دماسنج ۵۵ درجه را نشان می‌داد ... و اکنون در روسیه بسیار سرد است. " به گفته وی، وجود مانع زبانی و همچنین جستجوی اقامت شبانه کار ساده‌ای نیست. گاهی شب را نزد میزبانان مهمان نوازی که وی را می‌پذیرفتند، میگذارند و گاهی در خیابان بخوابید.

عزام گفت: "من تمام تلاش خود را برای رسیدن به مسکو انجام دادم با این هدف اصلی که از طرف مردم سوریه کسانی که در طول جنگ در کنار ما ایستاده اند تشکر کنم و به رئیس جمهور پوتین با ارزش‌ترین هدیه برای ما - یک اسب عرب -هدیه دهم. وی توضیح داد که اسب برای سوری‌ها نمادی از پیروزی است.

عزام پس از اتمام ماموریت خود قصد دارد به سوریه بازگردد و شروع به ساخت یک فیلم مستند کند، تصویربرداری این فیلم را او در تمام طول سفرش انجام می‌دهد. لازم به ذکر است که این اولین بار نیست که عزام چنین سفری انجام می‌دهد. ۳۰ سال پیش او سوار بر اسب از سوریه به ایالات متحده سفر کرد و در آنجا با رئیس جمهور رونالد ریگان ملاقات کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟