به گزارش رکنا، مقام‎های استرالیا در ایالت‎های "کوئینزلند" و "نیوساوت ولز" در پی آتش سوزی " فاجعه بار " وضعیت اضطراری اعلام کردند.

به گزارش رویترز، مقام‎های محلی به ساکنان مناطقی که در معرض بیشترین خطر قرار دارند گفته‎اند تا قبل از پیش بینی شرایط بی سابقه وضعیت هوا در روز سه شنبه، خانه‌های خود را تخلیه کنند.

مقام‎های استرالیایی بیم آن دارند که وزش باد به آتش سوزی جنگل‌ها دام بزند.

در پی آتش سوزی در شمال "نیو ساوت ولز" و "کوئینز لند " تا کنون ۳ نفر جان باخته و بیش از ۱۵۰ منزل مسکونی تخریب شدند.

اعلام وضعیت اضطراری در ۲ ایالت استرالیا در آتش سوزی گسترده جنگل‌ها

مقام‎های استرالیا وضعیت اضطراری اعلام کرده و به نیرو‌های آتش نشانی اختیارات گسترده‎ای برای کنترل نهادهای دولتی، تخلیه منازل و بستن جاده‌ها به مدت ۷ روز داده‎اند.

آتش سوزی یک تهدید جدی و مرگبار برای شهروندان استرالیا در روز‌های گرم و خشک تابستان به شمار می‌آید، اما گسترش آتش سوزی در حال حاضر قبل از اوج گرمای تابستان باعث غافل گیری ساکنان این منطقه شده است.

مقام‎های محلی پیش بینی کرده‎اند که مناطق بزرگ‌تر شهر سیدنی در معرض خطر آتش سوزی فاجعه آمیزی قرار دارند. از سال ۲۰۰۹ این نخستین بار است که شهر سیدنی در معرض این سطح از خطر آتش سوزی قرار گرفته است.

دمای هوا در مناطق شهر سیدنی در روز سه شنبه بیش از ۳۴ درجه سانتیگراد (۹۰ درجه فارنهایت) با وزش باد و خشکی هوا پیش بینی شده است.

اعلام وضعیت اضطراری در ۲ ایالت استرالیا در آتش سوزی گسترده جنگل‌ها

منازل بیش از ۵ میلیون نفر از شهروندان سیدنی در حقله‌ای بزرگ از شعله های آتش گرفتار شده‎اند. بسیاری از درختان جنگل‌های این شهر به دلیل بارندگی کم در ساحل شرقی این کشور در ماه‌های اخیر خشک باقی مانده‎اند.

مقام‎های استرالیا هشدار دادند که حتی خانه‌های ضد حریق قادر به تحمل شرایط فاجعه بار این آتش سوزی نیستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟