«مصطفی بالی» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در صفحه توئیتر خود نوشته است که «اسامه عوید الصالح» وزیر نفت داعش نزد نیروهای عمدتا کرد «قسد» یازده ماه است که در بازداشت به سر می‌برد.

به نوشته سخنگوی قسد، وزیر نفت داعش در اعترافات خود گفته است که این گروهک تروریستی در زمان اشغال مناطق شمالی عراق نزدیک به 40 تن طلا و مقادیر بسیاری کالاهای قیمتی به سوریه و دیگر مکان‌ها منتقل کرد و هزینه عملیات‌های خود را از این راه تأمین می‌کرد.

به ادعای مصطفی بالی، وزیر نفت داعش همچنین در خصوص مکان اختفای «ابوبکر البغدادی» نیز گفته است که او در مناطق تحت تسلط ترکیه در سمال سوریه به سر می‌برد و میان داعش و گروههای تحت نفوذ ترکیه در این منطقه ارتباط پیچیده‌ای وجود دارد و این گروهها مسروقات داعش را به فروش رسانده و برای آن‌ها سلاح تهیه می‌کنند.

 

«اسامه عوید الصالح»وزیر نفت داعش

«اسامه عوید الصالح»وزیر نفت داعش

نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) که عمده افراد آن را یگان‌های مدافع خلق (YPG) تشکیل می‌دهند، در سومین فروردین گذشته با پشتیبانی ائتلاف آمریکایی توانستند منطقه «باغوز» به عنوان آخرین منطقه تحت اشغال داعش در سوریه را آزاد کنند اما در آن‌جا نیز اثری از ابوبکر البغدادی نیافتند.

 

هنوز هیچ منبعی نتوانسته است به طور دقیق محل اختفا یا هرگونه سرنوشت وی را مشخص کند و تمامی خبرها و گزارش‌ها در حد گمانه‌زنی باقی مانده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟