با گذشت بیش از ۳ ماه از زمان شروع اعتراضات مردمی در فرانسه، معترضان در سراسر این کشور با وجود سرکوب خشونت‌امیز هم‌چنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند.

هر چه بیشتر از اعتراضات مردمی در فرانسه می‌گذرد از میزان محبوبیت امانوئل ماکرون رییس جمهور این کشور که در میان جلیقه زردها به رییس جمهور اغنیاء معروف است نیز کاسته می‌شود. به نظر می‌رسد معترضان فرانسوی که جلیقه زردها بزرگ‌ترین گروه آن‌ها در پاریس و سایر شهرهای فرانسه هستند تا زمان رسیدن به درخواست‌های قانونی خود و اصلاح وضعیت اقتصادی مردم کم درآمد در این کشور اروپایی حاضر به ترک خیابان‌ها و پایان اعتراضات خود نیستند.

بر طبق آمار‌های منتشر شده اعتراضات در فرانسه تاکنون بیش از ۱۷۰۰ زخمی و ۱۱ کشته به همراه داشته است. این میزان تلفات انسانی برای کشوری که خود را به عنوان مهد دموکراسی و از پرچم‌داران رعایت حقوق بشر در جهان می‌داند جز بی‌آبرویی و نمایان چهره واقعی سیاستمداران این کشور دستاورد دیگر نداشته است.

جلیقه زرد‌ها با وجود فشار‌های سنگین روانی و رفتار‌های وحشیانه پلیس فرانسه هم چنان به اعتراضات خود ادامه می‌دهند و به تازگی تصویری از یک معترض را که در جریان اعتراضات چشم خود را از دست داده است به عنوان نمادی برای خود انتخاب کرده‌اند. تنها آمار‌های رسمی نشان می‌دهد تاکنون بیش از ۲۰ معترض در فرانسه بر اثر شلیک مستقیم اسلحه فلش‌بال پلیس به صورت آن‌ها از دچار آسیب‌دیدگی در ناحیه چشم و یا از دست دادن حداقل یک چشم خود شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

از دست دادن چشم بهای اعتراض در فرانسه

آیا این خبر مفید بود؟