گوگل سفر به آن سوی کره زمین را ممکن ساخت

شرکت گوگل برنامه جدیدی را راه اندازی کرده که کاربر با کمک آن می‌تواند در هر نقطه از جهان که زندگی می‌کند، به آن طرف کره زمین سفر کند.

به گزارش رکنا ، سال ۲۰۲۱ است و شیوع و همه گیری ویروس کرونا هنوز هم ادامه دارد، بنابراین همه مردم جهان برای رفتن به سفر‌های عجیب و غریب در نقاط مختلف دنیا هنوز هم باید منتظر بمانند، اما شرکت گوگل برنامه‌ای را راه اندازی کرده که با کمک واقعیت افزوده می‌توان به هر کجای دنیا سفر کرد، آن هم فقط با تلفن همراه . برنامه جدید شرکت گوگل که این تجربه هیجان انگیز را ارائه می‌دهد Floom نام دارد. کاربران می‌توانند از طریق نسخه به روز رسانی شده گوگل کروم و با تلفن هوشمند به طرف دیگر کره زمین به صورت آنلاین سفر کنند. این برنامه به کمک WebXR و گوگل مپ اجرا می‌شود.

چگونگی کار با Floom

کار با Floom

کاربران باید با تلفن اندرویدی خود و با گوگل کروم به سایت Floom بروند. پس از تأیید مجوز‌های لازم، برای شروع دکمه‌ای شبیه به گردباد روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود، دوربین گوشی خود را روی یک فضای خالی روی زمین نگه دارند. در بعضی از مواقع ممکن است نیاز به راه رفتن باشد تا این قابلیت فعال شود. پس از اینکار، دوربین آن سوی کره زمین را نشان می‌دهد و کاربران می‌توانند با استفاده از گوگل ارث آن مکان را ببینند.

برنامه‌های گوگل که مبتنی بر WebXR هستند

هدف از ساخت این برنامه ارائه تجربه‌های VR و AR در چندین دستگاه از جمله تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و هدست‌های تخصصی است. گوگل به غیر از Floom با استفاده از WebXR ابزار جدید Mesure Up را راه اندازی کرده که ابزار اندازه گیری هوشمند است و طول، مساحت و حجم یک محیط را اندازه گیری می‌کند.

برنامه گوگل برای سفر به آنسوی کره

از دیگر برنامه‌های گوگل که مبتنی بر WebXR هستند می‌توان به Sodar و PictureEscape اشاره کرد که اولی فاصله دو متری را در محیط مشخص می‌کند و برنامه دوم نیز به کاربران امکان می‌دهد گالری تلفن خود را به یک گالری واقعیت افزوده تبدیل کنند.

گفتنی است، در حال حاضر، Floom فقط در کروم و برای کاربران تلفن‌های اندرویدی کار می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟