کدخبر: 380359 ارسال پرینت 106

رکنا: سامیه لک بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون درباره سریال "آنام" گفت: همه افراد دوست دارند که همیشه زندگی در حالت خوب و خوش پیش رود اما این اتفاق نمی افتد، بنابراین در سریال سازیهایمان نیز باید واقع بین باشیم. زندگی علاوه بر خوشی تلخی هایی نیز دارد که باید در برخی سریالها نشان داده شود و چگونگی مواجه شدن با این بخش از زندگی نیز به مخاطب ارائه شود که در سریال "آنام" چنین امری به کار گرفته شد. پایان بندی سریال آنام پیام ویژه ای برای مخاطب داشت و حتی ممکن است اتفاقات خوب و مثبتی بعد از پایان سریال برای مخاطب رقم خورده باشد.

وی درهمین راستا افزود: شاید بسیاری از مخاطبان فکر کنند که اگر "آنام" غم انگیز به پایان نمی رسید بهتر بود اما مهمترین نکته ای که وجود دارد این است که سریال آنام و پایان آن تلنگری برای مخاطبان است با این پیام که بعضی اوقات ممکن است کسانی که در کنارمان هستند و قدرشان را نمی دانیم به سرعت از دست روند بنابراین باید تا دیر نشده حواسمان و رفتارمان نسبت به آن ها بیشتر و بهتر باشد. به شخصه از پایان "آنام" راضی بودم به خصوص با توجه به بازخوردهای مردم از سریال، پیام خوبی مننتقل شد و نسبت به آن حس خوبی داشتند.

بازیگر "آنام" درباره بازخورد و حس خوب مخاطبان از این سریال اظهار کرد: مخاطبان به شدت از پایان "آنام" راضی بودند و قصه را دوست داشتند به شکلی که تقریبا 80 درصد با آن موافق بودند البته عده ای که تعدادشان بسیار اندک بود درباره برخی بخشها در ذهنشان سوالاتی شکل گرفته بود و یا فکر می کردند که شاید اگر سریال پایانبندی شادی داشت بهتر می شد.

لک با اشاره به حضور بازیگران و تاثیر آن در موفقیت سریال "آنام" افزود: در همه آثار نمایشی اگر عوامل با هم همدل و همراه نباشند و یک هدف مشخص، معین و مشترک نداشته باشند آن اثر به خوبی به ثمر نمی نشیند و فکر می کنم اگر سریال "آنام" به خوبی در نظر مخاطب نتیجه داده و موفق عمل کرده است به دلیل تعامل، همدلی و همراه بودن همه عوامل آن با هم بوده است که هدف مشترکی را دنبال می کردند.

وی درباره این که کدام سکانسهای سریال "آنام" را دوست دارند و بر او تاثیر گذاشته است توضیح داد: در سریال "آنام" سکانسهای خوب و تاثیرگذار زیادی وجود داشت. سکانس تنهایی مهرانه مهین ترابی و گریه اش در اتاق کار او بعد از آگاهی از این که آرزو دخترش نیست برای من بسیار تاثیرگذار بود. از سکانس هایی نیز که دوست داشتم سکانس بازی ام با گلچهره سجادیه در بیمارستان است که در آن صحنه دیالوگی با این مضمون بیان می شود که "من مثل تو قوی نیستم و نمی توانم مانند خدمتکار، رهگذر یا غریبه با آرزو رفتار کنم بلکه دوست دارم او را به عنوان خواهر در آغوش بگیرم".

بازیگر "مرگ تدریجی یک رویا" درباره فاصله خود از بازیگری و بازگشت قدرتمند خود با سریال آنام توضیح داد: در این مدت کارهای زیادی برای تقویت بازیگری خود انجام داده ام و به دلیل علاقه به این عرصه برای آن تلاش کرده ام. مطالعه و دیدن فیلم به تقویت بازیگری و کسب تجربه کمک می کند اما مسئله ای که بسیار مهم است عشق به بازیگری و خواستن برای رسیدن به نقش ها در این حرفه است.

لک ادامه داد: خواستن در چشم و وجود همه افراد نیست، خواستن به این معنی که فرد با عشق، نقش را پذیرفته، بازی کند و در نتیجه آن به پیشرفت برسد بسیار مهم است. در سریال "آنام" نقش آیناز را بازی کردم که از پتانسیلی برخوردار بود تا تواناییهای خود را به مخاطب نشان دهم و این نقش را بسیار دوست داشتم.

وی درباره نوع نگاه تلویزیون به مخاطب و آثار نمایشی اشاره کرد و افزود: نگاه متفاوت به سریال سازی در جریان مدیریت صدا و سیما در هر دوره ای طبیعی است و فکر میکنم اگر از عوامل پشت دوربین در تولید یک سریال گرفته تا مسئولان محترم سازمان صدا و سیما دست به دست هم دهند و همدل و همراه به یک هدف مشترک یعنی رضایت مخاطب و فرهنگسازی درست توجه بیشتر داشته باشند به موفقیت بیشتر رسانه ملی منجر خواهد شد.

لک با اشاره به وضعیت سینما خاطرنشان کرد: سینما نیز مانند تلویزیون باید رضایت مخاطب را در نظر بگیرد و در همین مسیر حرکت کند تا موفق شود که رضایت مخاطب به معنی موفقیت است.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها