۱. تقویم کره‌‌شمالی بر اساس تاریخ تولد اولین رهبر این کشور است

کره شمالی

اگرچه در قرن ۲۱ هستیم، اما این موضوع در کره‌شمالی کاملاً متفاوت است. اگر بخواهیم به تقویم کره‌ شمالی استناد کنیم، اکنون در سال ۱۰۸ قرار داریم. این کار به منظور قدردانی از بنیانگذار این کشور است. این تقویم از تاریخ تولد «کیم ایل سونگ»، اولین رهبر این کشور، یعنی از سال ۱۹۱۲ شروع می‌شود.

۲. فقط ۳ شبکه تلویزیونی وجود دارد

کره شمالی

با توجه به کنترل سفت و سخت همه چیز در کره‌ شمالی، این موضوع زیاد هم چیز عجیبی نیست. در این کشور فقط سه شبکه‌ تلویزیونی با برنامه‌های محدود وجود دارد.

۳. قطع برق در شب

کره شمالی

اگر از قطع گاه و بیگاه برق‌ در منطقه‌ خود کلافه می‌شوید، کافی است کشور کره‌ شمالی را در شب تصور کنید. این کار به منظور حفظ انرژی برق صورت می‌گیرد.

۴. برگزاری انتخابات با یک نامزد انتخاباتی

کره شمالی

با توجه به رژیم پادشاهی و حکام خانوادگی از سال ۱۹۴۸، خنده‌دار است که هر سال انتخابات برگزار می‌شود. در کره‌ شمالی رای دهندگان فقط حق انتخاب یک نفر را دارند و فرقی هم نمی‌کند که این انتخابات مربوط به چه منطقه‌ای و چه پستی باشد.

۵. والدین باید میز و صندلی برای فرزندان در حال تحصیل خود فراهم کنند

کره شمالی

والدینی که فرزندان خود را به مدرسه می‌فرستند باید میز و صندلی مخصوص خود را نیز برای دانش‌آموزشان آماده کنند. بعضی از دانش‌آموزان نیز باید برای دولت کار‌هایی مثل جمع‌آوری اطلاعات انجام دهند.

۶. قانون مجازات برای ۳ نسل

کره شمالی

این قانون ترسناکی است که جای هیچگونه اعتراضی را به شهروندان نمی‌دهد. با توجه به این قانون، اگر شهروندی مرتکب جرمی شود تمام هم‌خون‌های او نیز گناهکار شناخته می‌شوند و باید به زندان بروند.

۷. در کره‌ شمالی فقط می‌توان از ۲۸ وب‌سایت دیدن کرد

کره شمالی

شهروندان کره‌ شمالی فقط می‌توانند از ۲۸ وب‌سایت دیدن کنند. اینترنت آن‌ها که به آن «Kwangmyong» می‌گویند، برای افرادی که به رایانه دسترسی دارند کاملاً رایگان است. با این حال رایانه‌ها بسیار گران هستند و برای خرید آن‌ها مجوزی از دولت نیز ضروری است.

۸. پوشیدن شلوار جین آبی ممنوع است!

کره شمالی

دولت کره‌ شمالی، پوشیدن شلوار جین آبی را به این دلیل که آن را سمبل امپریالیسم آمریکایی می‌داند ممنوع کرده است و شهروندان حق پوشیدن این شلوار‌ها را ندارند.

۹. مردان کره‌ای تنها ۲۸ مدل مو برای اصلاح سر خود دارند

کره شمالی

در کره‌ شمالی مردان باید از لیست ۲۸ موردی مصوب دولت یکی را انتخاب کنند. اگر مدل مویی خارج از آن را اعمال کنند. توسط دولت دستگیر می‌شوند. این در حالی است که زنان مجرد نیز باید مو‌های خود را کوتاه نگه دارند، ولی زن‌های متاهل گزینه‌های زیادی برای انتخاب دارند.

۱۰. استفاده از مدفوع انسانی به عنوان کود

کره شمالی

در سال ۲۰۰۸ زمانی که کره‌جنوبی ارسال کود را به کره‌شمالی متوقف کرد، این کشور با کمبود حاد کود مواجه شد؛ بنابراین قانونی تصویب شد که مردم را موظف می‌کرد مدفوع‌های خود را به دولت تحویل دهند تا از آن‌ها کود درست کنند.

۱۱. دولت همه‌ افرادی که در پایتخت زندگی می‌کنند را تحت کنترل دارد

کره شمالی

با توجه به قانون‌های سفت و سخت قبل، شاید این قانون زیاد هم عجیب به نظر نرسد. در کره‌ شمالی اشخاص برای زندگی در پایتخت این کشور یعنی «پیونگ یانگ»، به مجوز رسمی از سوی دولت نیاز دارند. علاوه بر این، مالک هر وسیله‌ نقلیه‌ای که وارد پایتخت می‌شود جریمه می‌شود و افرادی هم که بخواهند از پایتخت خارج شوند نیز به اجازه‌ دولت نیاز دارند.

۱۲. گوش دادن به بعضی از موسیقی‌ها ممنوع است

کره شمالی

در سال ۲۰۱۵، «کیم جونگ اون» حکمی را صادر کرد که طی آن دولت باید تمام موسیقی‌های دارای ترانه‌هایی که دولت را تهدید می‌کند ممنوع کند. زیرا این موسیقی‌ها می‌توانند شهروندان را به سوی مخالفت با دولت سوق دهند.

۱۳. کره‌شمالی پول زیادی را خرج ارتش خود می‌کند

کره شمالی

آزمایش‌های مکرر هسته‌ای و موشکی کره‌شمالی بر هیچکس پوشیده نیست. حتی اقتصاد رو به فروپاشی آن‌ها نیز باعث نشده که از هزینه‌های صرف شده در ارتش کم کنند. در این کشور حدود ۲۰درصد از درآمد کل، صرف ارتش این کشور می‌شود.

۱۴. در کره‌شمالی قوانین بسکتبال کاملاً فرق می‌کند

کره شمالی

کره‌ شمالی به وضوح خود را از سایر کشور‌ها متمایز کرده است و این قانون شامل ورزش‌های این کشور نیز می‌شود. تعجبی ندارد که به دستور رهبر عجیب و غریب این کشور، قوانین بسکتبال نیز بازنویسی شده‌اند. طبق قوانین بسکتبال کره‌شمالی، اسلم دانک‌ها ۳ امتیاز دارند و پرتاب‌های منطقه‌ای ۲ امتیازی در ۳ دقیقه‌ آخر بازی دارای ۸ امتیاز هستند.

۱۵. آزادی در انتخاب دین و مذهب وجود ندارد

کره شمالی

به مانند بسیاری از محدودیت‌های دیگر در جنبه‌های مختلف زندگی مردم کره شمالی، هیچگونه آزادی و استقلالی در انتخاب دین و مذهب وجود ندارد. رهبر این کشور، مردمان کره شمالی را بدون خدا می‌نامد و هر کسی را که دارای نشانه‌های مذهبی باشد مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟