وضعیت امدادرسانی هلال احمر در 15 استان/ 1500 سیل زده امدادرسانی شدند

سیل 15 استان کشور را درگیر کرد. در روزهای گذشته سیل استان های کشورمان را دچار تنش کرده است. هلال احمر از امدادرسانی به 15 استان سیل زده کشور خبر داد. هواشناسی از روزهای گذشته وقوع سیل را پیش بینی کرده بود.

به گزارش رکنا، مهدی ولی پور با تشریح گزارش امدادرسانی در حوادث جوی و اقلیمی کشور از روز ۲۳ تیرماه تا ساعت ۷ صبح امروز دوشنبه ۲۸ تیر ماه گفت: ۵۲ شهرستان در ۱۵ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، اصفهان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان، فارس، سیستان و بلوچستان، سمنان، مازندران، هرمزگان، یزد و کردستان در پنج روز گذشته درگیر سیل و آبگرفتگی بودند.

وی افزود: در حوادث جوی روز‌های گذشته علاوه بر امدادرسانی به ۱۵۰۲ سیل‌زده، ۲۵۴ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند. همچنین با تلاش بی‌وقفه امدادگران، ۵۴ نفر به مناطق امن منتقل شدند.

رئیس سازمان امداد ونجات هلال‌احمر با بیان اینکه در سیل و آب‌گرفتگی پنج روز گذشته در ۱۵ استان، ۶ نفر (سیلاب پنج نفر، رعدوبرق یک نفر) جان خود را ازدست‌داده و ۲ نفر نیز در بافت کرمان مفقود شده‌اند، اظهار کرد: ۱۲۴ تیم عملیاتی شامل ۵۰۷ امدادگر هلال‌احمر در عملیات امدادرسانی در حوادث جوی و اقلیمی کشور، مشارکت داشتند.

ولی پور با اشاره به جزییات اقلام توزیع شده در حوادث سیل و آب‌گرفتگی کشور گفت: در سیل اخیر، ۵۱ دستگاه چادر امدادی، ۷۹۹ تخته پتو، ۲۰۲ تخته موکت، ۷۵۴ کیلوگرم نایلون پوششی، ۲۵۲ بسته غذایی، ۸۲۰ قوطی کنسرو، ۲۴۰ کیلوگرم برنج، ۱۴۹ کیلوگرم روغن، ۲۱۸ کیلوگرم قند و شکر، ۳۸۴ بطری آب معدنی و ۲۲۸ کیلوگرم حبوبات و سایر اقلام زیستی میان متأثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۱۵ استان کشور توزیع‌شده است.

آیا این خبر مفید بود؟