مرگ 182 ایرانی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا / آمار تزریق واکسن کرونا از 7 میلیون دُز عبور کرد

آمار کرونا / دکتر سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آخرین آمارهای مربوط به کرونا را اعلام کرد. براین اساس در 24 ساعت گذشته 182 ایرانی دیگر بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند. در 24 ساعت گذشته ابتلای 20 هزار و 829 ایرانی به کرونا نیز تشخیص داده شد. همچنین آمار تزریق واکسن کرونا به ایرانیان از 7 میلیون دُز عبور کرده است.

به گزارش رکنا، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این که تا کنون ۴ میلیون و ۹۰۷ هزار و ۵۴۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۴۹ هزار و ۷۱۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند، گفت: مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۷ میلیون و ۵۷ هزار و ۲۵۷ دُز رسید.

وی افزود: از دیروز تا امروز ۲۱ تیرماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۸۲۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که دو هزار و ۲۸۷ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به سه میلیون و ۳۹۴ هزار و ۲۷۹ نفر رسید.

لاری ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۸۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۶ هزار و ۴۱ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون سه میلیون ۴۱ هزار و ۵۴۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت با تاکید بر این که هم اکنون سه هزار و ۷۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند، اظهار داشت: تا کنون ۲۴ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۴۲۰ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

در حال حاضر ۱۴۳ شهر کشور در وضعیت قرمز، ۱۸۶ شهر در وضعیت نارنجی، ۱۱۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند.

همچنین در 24 ساعت گذشته مجموعا 189 هزار و 435 دُز جدید واکسن کرونا به ایرانیان تزریق شده است. این در حالی است که طبق وعده وزیر بهداشت قرار بود از شنبه روزانه 400 هزار دُز واکسن به ایرانیان تزریق شود. البته آمار کامل تزریق واکسن کرونا با عبور از 7 میلیون دُز به 7 میلیون و 57 هزار و 257 دُز رسیده است.

گفتنی است؛ تا کنون 5.6 درصد از جمعیت ایران دُز اول واکسن کرونا را دریافت کرده اند و دُز دوم واکسن نیز تا امروز به 2.6 درصد از جمعیت کشور تزریق شده است.

آیا این خبر مفید بود؟