چگونه از صفر برای کنکور شروع کنیم؟

چگونه از صفر شروع کنیم برای کنکور 

 

اگه شما دانش آموز دهم یازدهم هستی و نگران کنکوری یا فارغ التحصیلی و می خوای دوباره کنکور بدی و احساس صفر بودن برای کنکور داری، دچار سردرگمی شدی و نمی دونی دقیقا باید از کجا شروع کنی.

اصلا نگران نباش جای درستی اومدی،  در ادامه این مطلب بهت توضیح میدیم که چجوری از صفر صفر شروع کنی و تو کنکور موفق بشی.

راهنما‌‌‌‌‌‌‌‌­­­­ی مطالعه

  • چگونه از صفر برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟
  • بهترین روش برای مطالعه کنکور چیست؟
  • آیا برای شروع از صفر به مشاور کنکور نیاز دارید؟
  • بهترین مشاوره کنکور تجربی، انسانی و ریاضی

 

چگونه از صفر برای کنکور برنامه ریزی کنیم؟

بدون کمالگرایی یا قضاوت وضعیت فعلی خودت رو مشخص کن

اولین چیزی که برای موفقیت و شروع از صفر کنکور بهش نیاز داری، داشتن یه برنامه خوب و متناسب با توانایی و ویژگی های فردی خودته.

برای اینکه بتونی یه برنامه ی خوب و کارآمد برای مطالعه کنکور داشته باشی اول از همه باید بدونی دقیقا کجای کاری و نقاط ضعف و قوت خودتو بشناسی.

حرکت کردن در فضای مه آلود تو رو توی کنکور موفق نمیکنه، باید بدون قضاوت یا کمال گرایی خیلی شفاف وضعیت خودتو مشخص کنی شک نکن اگه اینکار رو انجام بدی بعدا که توی مسیر مطالعه و آزمون ها قرار گرفتی خوشحال میشی که از اول صادقانه با خودت جلو اومدی و این به رشد تو در مسیر شروع کنکور از صفر خیلی کمک میکنه.

 نمراتی که توی مدرسه گرفتی می تونه تو تشخیص وضعیتت در هر درس خیلی بهت کمک کنه.

ضریب دروس در کنکور نقشه راه شما برای شروع از صفر 

دومین نکته مهم برای شروع از صفر برای کنکور اینکه باید به ضریب و تاثیر هر درس در کنکور توجه کنی. طبیعتا درسی که ضریب بیشتری داره، باید وقت بیشتری هم براش در نظر بگیری.

پس قبل از شروع کنکور از صفر بهتره که به یک جمع بندی از نظر اهمیت و ضرایب هر درس  در کنکور و نقاط ضعف و قوتت در هر درس برسی.

 

داشتن برنامه مطالعاتی منعطف ترجیحا زیر نظر مشاوره کنکور

حالا که صادقانه وضعیت فعلی خودتو در هر درس مشخص کردی و با ضریب و اهمیت هر درس توی کنکور آشنا شدی. وقتشه که یک برنامه مطالعاتی منعطف ( متناسب با شرایطی که داری) رو برای خودت مشخص کنی.

از اونجایی که تازه کار هستی و خودتو در وضعیت صفر برای کنکور میبینی بهتره که از مشاوره کنکور استفاده کنی و وقتت رو برای آزمون و خطا هدر ندی.

 انتخاب یک مشاوره کنکور با تجربه که هر روز کنارته و برای هر مشکل احساسی، انگیزه ای و مطالعه هر درس بهت راهکار بده حسابی میتونه  شما رو توی این مسیر جلو بندازه. 

 

شرکت در آزمون های آزمایشی کنکور

برای اینکه از مسیر کنکور خارج نشی و بازخورد مطالعه خودت در هر درس رو بسنجی، همراه شدن با برنامه آزمون های آزمایشی مثل قلم چی، گاج ، گزینه 2 و ... حسابی میتونه بهت کمک کنه.

خلاصه نکات گفته شده تا اینجا برای شروع کنکور از صفر

یه بار دیگه ۴ تا آیتمی که  برای موفقیت کنکور شما و شروع از صفر مهمه رو برات مرور می کنیم:

خلاصه نکات گفته شده تا اینجا برای شروع کنکور از صفر

بهترین روش برای مطالعه کنکور چیست؟

 از صفر صفر صفر شروع می کنیم.

فرض کن شما دانش آموزی هستی که اطلاعاتت در حد نهمه و میخوای اون درسو رو تو کنکور 100 بزنی. اول از همه باید اینو بدونی که زمان فاکتور خیلی مهمیه چون هرچقدر زمان بیشتری داشته باشی فرصت برای مطالعه و کسب تجربه بیشتری داری.

زمانی که ما در اینجا برای توضیح نحوه شروع مطالعه کنکور از صفر رو برای شما در  نظر می گیریم همون فرصت یک ساله تا کنکوره و اینکه سطح شما هم صفره.

اولین کاری که باید انجام بدی خرید یه کتاب و منبع آسون و ترجیحا جامعه. حالا بریم سراغ روش مطالعه کنکور از صفر.

روش مطالعه کنکور از صفر 

خب شروع کنیم در ادامه روش مطالعه ای رو که بهترین مشاوره های کنکور بهتون پیشنهاد میدن رو بهتون میگیم :

این یه روش تضمینی مطالعه برای کنکوره که برای همه متقاضیان کنکور خوب جواب داده و تقریبا برای هر درسی میتونی ازش استفاده کنی.

قدم اول :  مطالعه سریع و روزنامه وار

اول از همه باید بری سراغ کتاب درسی. اونم نه همه کتاب فقط یک فصل. باید مبحث به مبحث بخونی و جلو بری. روزی یه گفتار کافیه.

در قدم اول شروع مطالعه کنکور از صفر باید با یک مطالعه سریع و روزنامه وار شروع کنی. مبحثی که میخوای بخونی رو در حد 15 الی 20 دقیقه خیلی سریع میخونی.

قدم دوم : مطالعه دقیق متن کتاب درسی

حالا زمان مطالعه دقیق متن کتابه. حواست باشه نباید تو این مرحله بیش از حد وسواس به خرج بدی.

قدم سوم : خواندن درسنامه آموزشی

قدم سوم خوندن درسنامه اس. بچه هایی که با دبیر پیش میرن می تونن این مرحله رو رد کنن یا به جاش جزوه ی دبیرشون رو بخونن. بین مرحله 2 و 3 نباید فاصله ی زمانی وجود داشته باشه.

 

قدم چهارم : زدن تست آموزشی

قدم چهارم زدن تست آموزشیه. با یک فاصله ی زمانی حداقل 2 ساعته از قدم های 2 یا 3 باید تست زدن رو شروع کنی.

 تست آموزشی باید دونه به دونه زده بشه و پاسخنامه ی همه ی تستا باید کامل بررسی بشه. تعداد تست آموزشی که باید بزنی بستگی داره به مبحثش. ولی هر موقع احساس کردی که دیگه اصطلاحا سیر شدی و تستا برات تکراری شدن میتونی این مرحله رو رد کنی.

قدم پنجم : زدن تست های مروری

حالا وقت انجام تست های مروریه. هر وقت خواستی مطلبی رو که قبلا خوندی مرور کنی، باید از تست مروری شروع کنی. تستای مروری تستایی هستن که موقع زدن تست آموزشی اونارو علامت دار کردی.

 میای 5 تا 5 تا یا 10 تا 10 تا این تستای علامتدار رو جدا می کنی و با هم می زنیش. پاسخنامه ی این تستارم همشو با هم چک می کنی. فاصله ی بین تست آموزشی و مروری حداقل باید یه روز باشه.

قدم ششم : تست زمان دار 

قدم آخر هم تست زمانداره که نزدیکای آزمون از خودت تو خونه آزمون یا کوییز میگیری.

 

آیا برای شروع از صفر به مشاور کنکور نیاز دارید؟

آیا برای شروع از صفر به مشاور کنکور نیاز دارید؟

صادقانه بخوام بگیم برا کسی که می خواد از صفر شروع کنه مشاور گرفتن از واجب ترین کاراست. اولا بخاطر اینکه شما در این مسیر تازه وارد و کم تجربه محسوب میشی و ممکنه برای هر مسئله ی کوچیکی سردرگم بشی که تو این حالت مشاور کنکور خیلی میتونه بهت کمک کنه.

 دوما، بحث زمان خیلی مهمه. برنامه ریزی کار خیلی زمان بریه. جدای از اصول برنامه ریزی که نیاز به تجربه داره باید زمان زیادی برای  نوشتن برنامه بذاری که اصلا به صرفه نیست و شما به عنوان یه دانش آموز  یا فارغ التحصیل متقاضی کنکور باید تمام تمرکزتو بذاری فقط روی درس خوندن.

پس حواستو جمع کن. اگه میخوای به موفقیت قطعی برسی نباید ریسک کنی. باید راهی رو بری که همه ی رتبه برترا قبلا رفتن. پس بهتره کسی کنارت باشه که:

 اولا خودش به موفقیت رسیده و دوما بتونه این علم و تجربه اش در مسیر کنکور رو بهت منتقل کنه.

بهترین مشاوره کنکور تجربی

گروه های مشاوره خیلی زیادی وجود دارن که هر روز داره به تعدادشون اضافه میشه. اما بین همه این گروه های مشاوره ای کنکور، مدیکال استوز به عنوان بزرگترین موسسه مشاوره ی کنکوری با بیشترین تعداد مشاور کنکور و دانش آموز تو سطح کشور داره فعالیت می کنه.

جالب اینجاست که بیشترین تعداد رتبه برتر و قبولی رو هم بین همه مشاوره های کنکور داره. اگه یه سر به پیج اینستاگرامی با وبسایتشون بزنی میتونی نتایج عالی پشت کنکوری ها و دانش آموزهایی که از مدیکال استوز مشاوره گرفتن رو خودت ببینی.

مشاوره های  کنکور در مدیکال استوز چجوری انتخاب میشن؟

مشاورای مدیکال استوز از چندین مرحله فیلتر سخت رد میشن و به جرات میشه گفت بهترین مشاورای رشته ی تجربی، انسانی و ریاضی اینجا جمع شدن.

تو مدیکال استوز میتونی مشاورت رو از بین با تجربه ترین رتبه برتراانتخاب کنی و موفقیتت تو کنکور رو تضمین شده بدونی.

مزایای دیگه استفاده از مشاوره کنکور مدیکال استوز

مدیکال استوز یه اپلیکیشن فوق حرفه ای داره که شما میتونید با استفاده از اون توی چالش های رقابت مطالعه درسی با بقیه دانش آموز ها و متقاضیان کنکور شرکت کنی.

با ثبت ساعات مطالعه و تست های روازنه ای که زدی، عملکرد روزانه، هفتگی و ماهانه شما بهتون نشون داده میشه و میتونی وضعیت خودتو در مقایسه با دیگران بسنجی.

مشاور کنکور شما بر اساس وضعیتی که دارید مدام برنامه درسی شما رو توی اپلیکیشن تغییر میده و آپدیت میشه.

همچنین هر ماه سمینارها و آموزش های حرفه ای برای شما برگزار میکنن. و حسابی حواسشون به شما هست.

راستی مدیکال استوز یه شعار خیلی قشنگ داره که واقعا اساس کار کل مجموعه روی همین جمله استوار شده :

 ((خوبی ها برمیگرده ))

در نهایت یادتون باشه مسیر کنکور، مسیر پر از چالشیه دانش آموز یا فارغ التحصیلی که میخواد از صفر برای کنکور شروع کنه بهتره که کار برنامه ریزی و مدیریت خودش در این مسیر رو بسپاره به یک مشاور کنکور کار بلد.

 

کدخبر: 895045
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟