ویزای کار imp کانادا

 

کانادا یکی از کشورهایی است که افراد زیادی قصد راه اندازی یک کسب و کار در این کشور را دارند. برنامه جابه‌جایی بین‌المللی یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا است. این برنامه برای جذب نیروی کار ماهر به کشور کانادا طراحی شده است. در این برنامه صاحبان کسب‌وکارها و شرکت‌ها می‌توانند ویزای کشور کانادا را بگیرند. کارفرمایان کانادا برای استخدام کارجویان خارجی از طریق برنامه imp نیازی به دریافت مجوز از وزارت کار کانادا ندارند. در ادامه درباره شرایط اخذ ویزای imp کانادا بیشتر توضیح خواهیم داد.

برنامه جابه‌جایی بین‌المللی برای پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور کانادا طراحی شده است. افراد برای اخذ ویزای کشور کانادا از طریق این برنامه باید دارای مدرک تحصیلی در سطح آکادمیک باشند. در حال حاضر نزدیک نیم میلیون ویزای کانادا از طریق برنامه imp برای متقاضیان مهاجرت به این کشور صادر شده است.

Imp چیست؟

imp یکی از برنامه‌های مهاجرتی کشور کانادا است. افراد برای مهاجرت از طریق imp در اکثر مواقع نیازی به داشتن سرمایه اولیه بسیار بالا ندارند. ذکر این نکته حائز اهمیت است افرادی که دارای مدرک تحصیلی در سطح دیپلم هستند نمی‌توانند از طریق این برنامه به کشور کانادا مهاجرت کنند. صاحبان بیزینس‌ها می‌توانند از طریق برنامه جابه‌جایی بین‌المللی یا همان imp ویزای کشور کانادا را بگیرند. این افراد برای اخذ ویزای imp کانادا نیازی به داشتن دعوت‌نامه از سمت کارفرما ندارند.

داشتن گواهی سلامت جسمانی برای افرادی که می‌خواهند از طریق برنامه جابه‌جایی بین‌المللی یا همان imp به کانادا مهاجرت کنند، الزامی به‌حساب می‌آید. اداره مهاجرت کانادا سوابق کیفری تمامی متقاضیان مهاجرت از طریق imp را بررسی می‌کند؛ ازاین‌جهت ارائه گواهی عدم سوءپیشینه هنگام ثبت درخواست برای اخذ ویزای کانادا الزامی به‌حساب می‌آید.

برنامه جابه‌جایی بین‌المللی یا همان imp یکی از برنامه‌های مهاجرتی دولت فدرال است؛ ازاین‌جهت افرادی که ویزای imp را می‌گیرند می‌توانند در تمامی استان‌های کانادا ساکن شوند. همسران افرادی که از طریق imp به کانادا مهاجرت می‌کنند می‌توانند از اداره مهاجرت این کشور مجوز کار بگیرند. ذکر این نکته حائز اهمیت است داشتن یک سال سابقه کاری مرتبط برای مهاجرت از طریق برنامه جابه‌جایی بین‌المللی ضروری به‌حساب می‌آید.

ویزای imp کانادا

افرادی که از طریق برنامه imp به کانادا مهاجرت می‌کنند می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر سن قانونی خود نیز ویزای این کشور را بگیرند. اخذ ویزای کانادا از طریق imp یکی از کم‌هزینه‌ترین روش‌های مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. متقاضیان در این روش تنها باید هزینه مربوط به صدور ویزای و مجوز کار در کانادا را پرداخت کنند. طی کردن فرایند اخذ ویزای imp کانادا بین یک سال تا یک ونیم سال طول می‌کشد.

متقاضیان مهاجرت به کشور کانادا از طریق IMP باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی تسلط نسبی داشته باشند. امکان اخذ کارت اقامت دائم کانادا برای افرادی که از طریق imp به این کشور مهاجرت کرده‌اند، وجود دارد. افرادی که مدیر یک شرکت هستند برای مهاجرت به کشور کانادا از طریق imp نیازی به داشتن دعوت‌نامه از سمت کارفرمای کانادایی ندارند.

مدیران شرکت‌ها برای مهاجرت به کانادا باید اسناد مربوط به شرکتی که در آن به‌عنوان مدیر فعالیت می‌کنند را به اداره مهاجرت کشور کانادا بفرستند. معمولاً ویزای کشور کانادا برای مدیران شرکت‌ها سریع‌تر صادر می‌شود.

اخذ ویزای کار imp کانادا

تفاوت ict و imp 

برنامه ict یکی دیگر از برنامه‌های مهاجرتی کانادا محسوب می‌شود. چنانچه فردی در یک شرکت بین‌المللی کار می‌کند می‌تواند از طریق این برنامه ویزای کشور کانادا را بگیرد. شرکتی که فرد در آن مشغول به کار است باید در کانادا شعبه داشته باشد. افراد برای اخذ ویزای imp کانادا باید دارای مدرک تحصیلی در سطح آکادمیک باشند. داشتن مدرک تحصیلی آکادمیک برای مهاجرت از طریق ict الزامی نیست.

برنامه انتقال درون شرکتی یکی از زیرمجموعه‌های برنامه جابه‌جایی بین‌المللی محسوب می‌شود. همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم افراد برای مهاجرت از طریق imp نیازی به پرداخت هزینه بالایی ندارند. بااین‌وجود متقاضیان مهاجرت از طریق برنامه ict باید حداقل بیست و شش هزار دلار کانادا سرمایه اولیه داشته باشند.

افرادی که خواهان مهاجرت به کانادا از طریق ict هستند سریع‌تر از سایر متقاضیان مهاجرت از طریق imp ویزای کشور کانادا را می‌گیرند. به‌طورکلی طی کردن فرایند اخذ ویزا از طریق برنامه ict بین شش ماه تا نه ماه طول می‌کشد. متقاضیان برای اخذ ویزا از طریق imp به دوازده ماه تا هجده ماه زمان نیاز دارند. افراد برای مهاجرت به کانادا از طریق imp باید کمتر از شصت سال سن داشته باشند. برای مهاجرت از طریق برنامه ict محدودیت سنی خاصی تعیین نشده است.

چگونه برای ویزای imp اقدام کنم؟

گام ابتدایی برای اخذ ویزای imp نگارش یک طرح تجاری است. در طرح تجاری افراد باید برنامه‌های خود برای رشد و توسعه کسب‌وکار خود را به طور دقیق بیان کنند. پس از نگارش طرح تجاری، کارشناسان اقتصادی اداره مهاجرت کانادا طرح تجاری ارائه شده توسط متقاضیان مهاجرت را به طور دقیق بررسی می‌کنند. ارائه گواهی عدم سوءپیشینه و مدارک هویتی در هنگام ثبت درخواست برای اخذ ویزای imp کانادا الزامی محسوب می‌شود.

همان‌طور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم داشتن مدرک آکادمیک برای مهاجرت از طریق imp الزامی به‌حساب می‌آید. متقاضیان پیش از ثبت درخواست اخذ ویزای imp باید مدرک تحصیلی خود را به زبان انگلیسی یا فرانسوی ترجمه کنند. ارائه مدارک مربوط به سوابق کاری متقاضیان هنگام ثبت درخواست اخذ ویزای کشور کانادا الزامی به‌حساب می‌آید.

برای شروع به کار در کانادا افراد باید مجوز کاری کسب کنند. معمولاً مجوز کاری سه تا پنج هفته پس از صدور ویزای imp به متقاضیان اعطا می‌شود. افراد بدون داشتن مجوز کار نمی‌توانند در کشور کانادا مشغول به کار شوند.

برنامه ثبت شرکت در کانادا

هزینه ویزای imp کانادا 

به‌طورکلی افرادی که می‌خواهند از طریق اخذ ویزای imp به این کشور مهاجرت کنند به سرمایه اولیه نسبتاً کمی نیاز دارند. از میان هزینه‌های لازم برای مهاجرت از طریق برنامه جابه‌جایی بین‌المللی می‌توان به هزینه صدور مجوز کار اشاره کرد. در حال حاضر افراد برای دریافت مجوز باید دویست دلار کانادا هزینه بپردازند. هزینه لازم برای نگارش بیزینس پلن یکی دیگر از هزینه‌های مهاجرت از طریق اخذ ویزای imp کانادا است.

افراد برای دریافت راهنمایی تخصصی حین نگارش بیزینس پلن یا طرح تجاری معمولاً بین دو هزار دلار کانادا تا هفت هزار دلار کانادا هزینه می‌کنند. هزینه ترجمه مدارک تحصیلی و سوابق کاری یکی دیگر از هزینه‌های اخذ ویزای imp کشور کاناداست. این هزینه معمولاً بین صد دلار تا سیصد دلار است. متقاضیان برای صدور ویزای imp باید دویست و سی دلار کانادا هزینه بپردازند. ارائه رسید پرداخت این هزینه هنگام ثبت درخواست اخذ ویزا الزامی به‌حساب می‌آید.

نتیجه‌گیری

اخذ ویزای imp یکی از روش‌های مهاجرت به کشور کانادا محسوب می‌شود. این برنامه برای مهاجرت کارکنان ماهر به کشور کانادا است. افراد برای اخذ ویزای imp کانادا باید دارای مدرک تحصیلی در سطح آکادمیک باشند. داشتن حداقل 12 ماه سابقه کاری مرتبط برای مهاجرت از این طریق الزامی به‌حساب می‌آید. افراد با سن بالای شصت سال نمی‌توانند از طریق imp به کشور کانادا مهاجرت کنند.

 

کدخبر: 894385
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟