مزایا و معایب کشور فرانسه برای مهاجرت

مزایای مهاجرت به کشور فرانسه

کشور فرانسه یک کشور پیشرفته اروپایی می باشد و قطعا نسبت به ایران که در خاورمیانه واقع شده استاندارد های بالاتری برای زندگی خواهد داشت. به طور کلی مزایای مهاجرت به فرانسه، خیلی بیشتر از معایب آن خواهد بود. به هر حال در ادامه به بررسی مزایای مهاجرت به این کشور می پردازیم:

خدمات درمانی مناسب 

یکی از مهم ترین مزایای مهاجرت به کشور فرانسه، خدمات بهداشتی و درمانی این کشور می باشد. این خدمات برای تمامی ساکنین فرانسه ارائه می شود. بیمه های دولتی فرانسه، حدود 75 تا 100 درصد هزینه های درمانی از ویزیت تا خدمات دندانپزشکی و دارو را پوشش می دهد. بنابراین افراد با مراجعه به پزشک و هنگام تهیه نسخه، هزینه کمی پرداخت می کنند که بعدا به آن ها باز پرداخت خواهد شد.

تعادل بین کار و زندگی

یکی از بارز ترین مزایای مهاجرت به کشور فرانسه نسبت به کارمندان و کارگران در ایران، ساعات کاری کم می باشد. در واقع فرانسوی ها برای زندگی کردن کار می کنند و کار تمام زندگی آن ها را فرا نگرفته است. در این کشور تعادل مناسبی بین کار و زندگی وجود دارد و برخی موقعیت های شغلی، بیش از 40 روز مرخصی دارند. بین 11 تا 13 روز نیز در این کشور تعطیلی رسمی وجود دارد و ساعات کاری در طول هفته 35 ساعت می باشد. 

داشتن طبیعت زیبا و بکر

بدون شک یکی از مزایای مهاجرت به کشور فرانسه، وجود جاذبه های گردشگری، فرهنگی، تاریخی و مناظر طبیعی دیدنی می باشد. بسیاری از فعالیت های سرگرم کننده و زییا در شهر پاریس وجود دارند که هیچ وقت تمامی ندارند. 

امکان سفر به سایر کشور ها بدون ویزا

افراد با داشتن ویزای فرانسه می توانند بدون نیاز به ویزا به 26 کشور اتحادیه اروپا از جمله آلمان، اسپانیا، ایتالیا، سوئد، سوئیس و ... سفر کنند. حتی افراد می توانند با انجام مراحل مشخص و پرداخت برخی هزینه های دولتی برای همیشه به این کشور ها بروند و اقامت دائم داشته باشند.

امنیت شغلی 

از دیگر مزایای مهاجرت فرانسه می توان به کار در این کشور و قوانین کار اشاره کرد. در این کشور اغلب حق با نیروی کار بوده و تا زمانی که شرکت برقرار است، امکان اخراج بی مورد نیروی کار وجود نخواهد داشت. از این رو افراد نباید نگران قوانین کار در فرانسه باشند و مطمئن باشند که در این کشور دارای امنیت شغلی خواهند بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران ما در موسسه مهاجرتی میرداماد تماس بگیرید و راهنمای بیشتر در خصوص مهاجرت به کشور فرانسه را دریافت کنید.

امنیت شغلی در فرانسه

معایب مهاجرت به کشور فرانسه

در کنار مزایایی که برای مهاجرت به کشور فرانسه برشمردیم، برخی معایب نیز وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

کاغذ بازی های اداری

با نگاهی به نظرات افرادی که به فرانسه مهاجرت کرده اند می توان دریافت که این کشور بسیار بروکراتیک می باشد. به این صورت که برای دریافت پاسخ از نهاد های دولتی این کشور نیاز به صبوری فراوانی می باشد و کاغذ بازی های زیادی انجام می شود. به طور مثال ممکن است دریافت یک گواهی نامه رانندگی بیش از یک سال زمان ببرد و نیاز به حضور چند باره و انجام چندین مصاحبه باشد.

نرخ بالای مالیات

فرانسه جزو ده کشور اول از نظر دریافت مالیات از شهروندان می باشد که این مورد ارتباط مستقیمی با خدمات درمانی دولتی و تحصیل در فرانسه دارد. در حال حاضر میزان مالیات در این کشور معادل 46 درصد می باشد که علاوه بر این، برای خانه، تلویزیون و حتی درآمد های بالا نیز مالیات دریافت می شود.

دشواری زبان فرانسوی

زبان بومی فرانسه، بر خلاف بسیاری از کشور ها که انگلیسی می باشد، فرانسوی است که یکی از زبان های دشوار می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، ملزم به یادگیری آن هستند. 

بازار کار نامناسب

به دلیل وجود مالیات بالا در فرانسه بسیاری از سرمایه گذاران خارجی ترجیح می دهند در کشور های دیگری سرمایه گذاری کنند. این مسئله سبب کم شدن موقعیت های شغلی در این کشور می شود که منجر به سخت شدن کاریابی در فرانسه خواهد شد. 

هزینه زندگی

در آخر نوبت به آخرین معایب مهاجرت به کشور فرانسه یعنی هزینه های زندگی می رسد که از ایران گران تر است. در واقع به همان اندازه که هزینه تحصیل در دانشگاه پایین بوده و خدمات درمانی رایگان است، هزینه های زندگی در فرانسه، نسبت به ایران چند برابر خواهد بود. لازم به ذکر است که اگر چه هزینه های زندگی در این کشور بالا است، اما میزان درآمد بخشی از این هزینه ها را پوشش خواهد داد.

سخن پایانی

در این مطلب به مزایا و معایب مهاجرت به کشور فرانسه اشاره کردیم. در آخر باید بگوییم اگر چه مهاجرت به این کشور معایبی دارد، اما مزایای زندگی در این کشور به معایب آن می چربد. در صورتی که علاقمند به مهاجرت فرانسه هستید می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی و حقوقی میرداماد تماس بگیرید. مشاوران با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای فرانسه و مهاجرت به این کشور، آماده ارائه هر گونه خدمات مهاجرتی به شما عزیزان می باشند. 

 

کدخبر: 863031
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟