همه چیز در رابطه با دکتر میثم شکری ساز

میثم شکری ساز کارآفرین برتر ایرانی و نویسنده کتاب های ارزشمند در زمینه مدیریت و کارآفرینی در 29 فرویدنی ماه سال 1365 در اصفهان چشم به جهان گشود. او که توانسته است دکترای کارآفرینی خود را از دانشگاه آزاد کسب کند و دارای دو مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه های اشتنبایس آلمان و امیرکبیر تهران است، تا کنون به موفقیت های شگفت انگیزی در کسب و کار و اشتغال آفرینی دست یافته است.

بیوگرافی میثم شکری ساز

میثم شکری ساز در یک خانواده طبقه متوسط ​​در شهر اصفهان در جریان جنگ ایران و عراق متولد شد. پدر وی عضو نیروی دریایی ایران بود و در آن زمان در خلیج فارس خدمت می کرد و اگرچه بارها در خلال جنگ مجروح شد، اما هرگز تصمیم به ترک منطقه جنگی نگرفت و تا پایان جنگ هشت ساله در منطقه حضور داشت.

شاید همین روحیه قوی و مصمم پدر در طول دفاع مقدس بود که در فرزند خود نیز تاثیر مثبت داشت و دکتر شکری ساز را به فردی با اراده برای تبدیل ایران به کشور آزاد و آباد تبدیل کرد. چرا که در جریان زندگی او و در مسیر کارآفرینی، مشکلات زیادی وجود داشته که بدون وجود چنین روحیه ای امکان غلبه بر مشکلات و کسب پیروزی امکان پذیر نبود است.

زندگی میثم در خلال جنگ و پس از آن

میثم در دوران جنگ و پس از آن تا سن یازده سالگی و به دلیل شغل پدری در پایگاه نظامی نیروی دریایی بوشهر زندگی می کرد. زندگی در بوشهر و شرایطی که در این شهر وجود دارد باعث شد که تاثیر فوق العاده ای در روحیه او گذاشت و سبب شد که ایده های خارق العاده ای در ذهن میثم شکری ساز برای رسیدن به رفاه بیشتر در بوشهر و سایر شهر های ایران شکل بگیرد.

در اوایل دهه 1980 ، با جراحاتی که پدرش در طول جنگ دریافت کرد ، وی مجبور شد زودتر از زمانی که نیاز است بازنشسته شده و با ترک بوشهر دوباره به زادگاه خود یعنی اصفهان بازگردند.

تحصیلات دانشگاهی دکتر شکری ساز

بازگشت به اصفهان و زندگی در این شهر خوش آب و هوا سبب شد که استعدادهای دکتر میثم شکری ساز شکوفا شده و زمینه برای رسیدن به موفقیت های بیشماری که در آینده انتظار وی را می کشید فراهم شود. وی پس از پایان تحصیلات دبیرستان که با نمرات فوق العاده ای به پایان رسید، در رشته مهندسی صنایع دانشگاه آزاد اسلامی در مقطع کارشناسی مشغول به تحصیل شد.

حال و هوای دانشگاه و پشتکار و تلاشی که میثم از خود نشان داد و نیز 3 ویژگی مهم استقلال طلبی، ریسک پذیری و اعتماد به نفس در خصوصیات اخلاقی میثم سبب شد که راه پیشرفت با سرعت بیشتری توسط وی پیموده شود. او در این مقطع با نهادهای آموزشی نظیر جهاد دانشگاهی و موسسات آموزش عالی شد.

در ادامه نیز تحصیلات کارشناسی ارشد خود را در دو دانشگاه اشتنبایس آلمان و امیر کبیر پایان داد و موفق شد دکترای کارآفرینی خود را از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کند. در رابطه با اخذ دو مدرک کارشناسی ارشد از آلمان و دانشگاه امیر کبیر، باید این نکته را ذکر نمود که به علت تفاهم نامه ای که بین دانشگاه امیر کبیر و دانشگاه اشتنبایس وجود داشت، دکتر میثم شکری ساز به آلمان سفر کرد تا بتواند دوره MBA جداگانه ای را در آن دانشگاه به زبان انگلیسی بگذراند. پایان نامه ارشد وی در این دانشگاه بر مبنا جهانی سازی آموزش الکترونیکی بوده است.

ایده های ناب دکتر شکری ساز

کتاب های میثم شکری ساز

کتاب های دکتر شکری ساز را می توان در دو دسته تالیفات و ترجمه ها قرار داد. از مهمترین کتاب هایی که دکتر ترجمه کرده است می توان به کتاب های فراتر از استراتژی، تویی که ذهن برنده ای، رازهای بازاریابی قدرتمند، آسایش در آرامش، بازاریابی گوریلی و استوار و مذارکره با دستان خالی اشاره نمود.

از تالیفات مهم دکتر شکری ساز هم به می توان به کتاب های بازاریابی نوگرا، ناگفته های تاریخ تفکرات مدیریت، بازاریابی و کسب و کار اسلامی و همچنین روابط فرد و سازمان اشاره نمود.

برای آشنایی بیشتر با شخصیت دکتر شکری ساز می توان از طریق این لینک اقدام نمایید.

 

 

نگرانی های اجتماعی و دغدغه های دکتر شکری ساز

یکی از دغدغه های مهمی که همیشه ذهن meisam shekarisaz را به خود مشغول کرده است، وضعیت اقتصادی کشور و بیکاری جوانان است. وی به خوبی با وضعیت اقتصادی جوانان در کشور آشناست و قدم های مهمی را برای بهبود وضعیت اقتصادی این قشر از کشور برداشته است. دکتر میثم شکری ساز نظیر افرادی چون بیل گیتس، استیو جابز و ایلان ماسک به دنبال پیشرفت و رشد فردی در جهت رشد و بالندگی اجتماعی بوده است. باید توجه داشت که دکتر میثم شکری ساز در حال حاضر مدیر شرکت بزرگی در ایران است و با استخدام بیش از 500 نفر توانسته است به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی کند.

این مدیر جوان ایرانی بر ایده کارآفرینی جامه عمل پوشانده و با عملی سازی ایده های خلاقانه خود بستری برای اشتغال آفرینی را فراهم کرده است. دکتر میثم روحیه یادگیری و آموزش بالایی دارد و پیوسته بر لزوم یادگیری و آموزش و همچنین انتقال صحیح دانش و تجربیات تاکید دارد. داشتن برنامه ریزی برای شروع هر کاری و نیز هدف گذاری صحیح از جمله ویژگی های دیگر این مدیر جوان و کارآفرین ایرانی است.

کدخبر: 791157 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟