چگونه مدرس زبان انگلیسی شویم؟

مسیر معلم شدن همیشه مستقیم و راحت نیست. به خصوص وقتی می خواهید مدرس زبان انگلیسی شوید و در یک موضوع خاص تخصص داشته باشید.آنچه در اینجا به اشتراک می گذاریم اصول اولیه ای است تا بتوانید سفر خود را شروع کنید.

چرا باید مدرس انگلیسی شوم؟

آیا از صحبت در مورد آثار بزرگ ادبی لذت می برید؟ آیا می توانید ساعت ها به نوشتن داستان و پرورش شخصیت ها یا تجسم تصاویر و احساسات در حین نوشتن شعر بپردازید؟ آیا هر زمان که اشتباهات دستوری و املایی را می بینید، نیاز به تصحیح آنها احساس می کنید؟ آیا شما کسی هستید که دوستان و خانواده‌تان وقتی به مصحح نیاز دارند، نمی‌توانند کلمه مناسب را پیدا کنند، یا یادشان نمی‌آیند چگونه کلمه ای را تلفظ کنند، به سراغتان می‌آیند؟ پس ممکن است در حال تبدیل شدن به یک مدرس انگلیسی باشید! معلمان انگلیسی چیزی جز این نمی خواهند که جهان را به مکانی باسوادتر و آگاه تر تبدیل کنند. بسته به سن دانش آموزی که می خواهید تدریس کنید، به عنوان یک مدرس انگلیسی، آموزش املا، گرامر، ساختار جمله، مقاله نویسی و درک مطلب را ارائه می دهید. هر چه دانش آموز بزرگتر باشد، مفاهیمی که آموزش می دهید پیچیده تر می شود. اگر فکر می‌کنید این مسیری است که می‌خواهید طی کنید، سفر یادگیری را شروع کنید.

یک مدرس زبان انگلیسی باید چه مهارت هایی داشته باشد؟

مدرسان انگلیسی مجموعه ای از مهارت‌ها را برای آموزش گرامر، نوشتن و مهارت‌های شنیداری و مکالمه دارند،اما علاوه بر اینها مهارت های دیگری لازم است تا تبدیل به یک مدرس جهانی شوید مانند: توجه به جزئیات،مهارت های ارتباطی،درک مطلب و مهارت صبر کردن.

مدرسان انگلیسی باید در برخورد با دانش آموزان و والدین با صبر و درک رفتار کنند. زبان انگلیسی برای بسیاری از زبان آموزان ممکن است دشوار باشد و مدرس باید بتواند آرامش خود را حفظ کند و به زبان آموز برای درک بهتر کمک کند.

مراحل تبدیل شدن به یک مدرس زبان انگلیسی چیست؟

اینها مراحلی است که یک مدرس مشتاق برای تبدیل شدن از دانش آموز به مدرس در کلاس درس انجام می دهد. این مراحل ممکن است بسته به آموزشگاهی که در آن تحصیل می کنند متفاوت باشد، اما برای کسانی که می خواهند مدرس انگلیسی شوند، این رایج ترین راه است.

مرحله 1: شرکت در دوره تربیت مدرس و دریافت مدرک TTC

مرحله 2: شرکت و قبولی در آزمون آموزشی مورد نیاز

مرحله 3: ارسال مدرک به تمام مدارس و آموزشگا های مورد نیاز

مرحله 1: دریافت مدرک تربیت مدرس  تی تی سی TTC

یکی از دوره های موجود در آموزشگاه دهخدا که بسیار محبوب و کار آمد نیز هست, دوره تی تی سی TTC مخفف Teacher Training Course است. دوره TTC به عنوان دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی برای کودکان و بزرگسالان شناخته می شود. در موسسه دهخدا تمام روش های روز دنیا و مهارت های تدریس زبان و موارد کاربردی دیگری که هر معلم زبان انگلیسی باید بداند, آموزش داده می شود. یکی از اهداف اصلی تدریس دوره های تربیت مدرس (TTC) در آموزشگاه تخصصی زبان انگلیسی دهخدا این است که اساتیدی کاملا مجرب و آشنا با تکنیک های تدریس زبان انگلیسی را پرورش دهد. زبان آموزان در دوره های تی تی سی TTC ترکیبی از تکنیک ها از جمله تکنیک های رفتاری, آموزشی و عملی در کلاس درس را می آموزند . کار آموزان همچنین به صورت مداوم تحت نظر گرفته می شوند و باید تمرین های لازم که توسط مدرس ارائه می شود را انجام دهند. یکی از مهم ترین مهارت هایی که به متقاضیان دوره تربیت مدرس آموزش داده می شود, مهارت برخورد با زبان آموزان و کنترل آن هاست که این مساله بسیار برای معلمان تازه کار حائز اهمیت است. این دوره به طور کلی شامل مواردی در حیطه ی آموزش مهارت های مختلف زبان و شیوه های تدریس هر بخش از کتاب، برنامه ریزی درسی ، مدیریت کلاس و … می باشد.

دوره تخصصی تربیت مدرس زبان انگلیسی (TTC) موسسه دهخدا

آموزشگاه زبان دهخدا با سابقه بیش از ۱۰ سال به برگزاری دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی (TTC) به صورت آنلاین و حضوری می پردازد. اساتید این دوره ها از بهترین اساتید زبان هستند که با تجربه به آموزش دوره تربیت مدرس زبان می پردازند.

کلاس های آنلاین موسسه زبان دهخدا در بهترین پلتفرم آموزشی کشور که دارای تمامی امکانات برای برگزاری کلاس آنلاین می باشد برگزار می شود که شما در این حالت قادر به اشتراک گذاری صدا و تصویر خود،‌ فایل های صوتی و تصویری و استفاده از تخته برای نوشتن می باشید. تمامی کلاس ها توسط سوپروایزرهای دپارتمان زبان های مختلف مورد نظارت قرار می گیرند تا با استفاده از فیدبک های دریافت شده به برنامه ریزی بهتر کلاس ها بپردازند. یکی از دوره های موجود در آموزشگاه دهخدا که بسیار محبوب و کار آمد نیز هست, دوره تی تی سی TTC مخفف Teacher Training Course است. دوره TTC به عنوان دوره تربیت مدرس زبان انگلیسی برای کودکان و بزرگسالان شناخته می شود. در موسسه دهخدا تمام روش های روز دنیا و مهارت های تدریس زبان و موارد کاربردی دیگری که هر معلم زبان انگلیسی باید بداند, آموزش داده می شود.

این سوال که چه زمانی می توانیم زبان درس بدهم همیشه سوال بسیاری از افرادی بوده است که در کلاس زبان شرکت می کنند مخصوصا کسانی که سالیان زیادی در این دوره ها شرکت کرده اند. دوره های تربیت مدرس برای افرادی که علاوه بر دانش کافی از زبان انگلیسی, علاقه ی زیادی به تدریس دارند و به راحتی می توانند با گروه های سنی مختلف از خردسالان, کودکان و نوجوانان گرفته تا جوانان و بزرگسالان ارتباط برقرار کنند و صبر و حوصله ای کافی دارند, می تواند گزینه ی مناسبی باشد. همچنین دانشجویانی که از سطح زبان انگلیسی مناسبی برخوردارند, می توانند با گذراندن دوره های تربیت معلم TTC در کوتاه ترین زمان ممکن شغلی پاره وقت یا تمام وقت داشته باشند و هزینه های تحصیل خود را مدیریت کنند.

علاوه بر این ها دوره TTC برای افرادی که چندین سال برای رفتن به کلاس زبان انگلیسی و دوره های مرتبط هزینه, وقت و انرژی زیادی صرف کرده اند, فرصت مناسبی برای برگرداندن بخشی از ان هزینه ها به اضافه ی جلوگیری از فراموش شدن مطالب آموخته شده است. این دوره همچنین برای معلم هایی که چندین سال از فضای آموزش و تدریس دور بوده اند, فرصت مناسبی برای یادگیری مهارت ها و تکنیک ها ی بروز است.بنابراین این دوره هم برای دانش آموزان بی تجربه و هم برای معلمان با تجربه که در حال حاضر شاغل هستند ایده آل است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟