اقامت استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از بهترین و سریعترین روش‌های مهاجرت به استرالیا، اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور است. تمامی سرمایه‌گذاران و کارآفرینانی که قصد سرمایه‌گذاری سودآور و مطمئن را در استرالیا دارند، با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا می‌توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند. همچنین از آنجایی‌که استرالیا به دلیل رفاه فوق‌العاده، جزو 10 کشور برتر دنیا برای مهاجرت محسوب می‌شود، اخذ ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا به افراد این امکان را می‌دهد تا اقامت دائم این کشور زیبا را نیز دریافت نمایند.

اقتصاد استرالیا بسیار قوی و پررونق است؛ زیرساخت‌های اقتصادی پایدار این کشور به همراه تامین استانداردهای زندگی باعث شده است که متقاضیان بسیاری، برای اخذ اقامت استرالیا ترغیب شوند.

 اگر شما هم جزو تاجران، سرمایه‌گذاران یا کارآفرینانی هستید که قصد مهاجرت به استرالیا را دارید، می‌توانید نسبت به دریافت ویزای استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور اقدام نمایید. در این مقاله اطلاعات جامعی درباره انواع ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا و روش‌های اخذ آن‌ را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

Untitled-1

انواع ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری در استرالیا دارای انواع مختلفی است و افرادی که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را دارند می‌توانند بسته به شرایط، مناسب‌ترین ویزا را برای خود انتخاب کنند. البته انتخاب ویزای مناسب برای سرمایه‌گذاری در این کشور، بستگی به موقعیت تاجران و کارآفرینان به لحاظ شرایط مالی و غیره دارد. به منظور دریافت این ویزا، قبل از هر چیز، آشنایی با انواع ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا ضروری است که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

·ویزای موقت سرمایه‌گذاری استرالیا (ساب کلاس 188)


اعتبار این نوع ویزا، تنها به مدت 4 سال و 3 ماه است. در طول این مدت متقاضیان می‌‌توانند همسر و فرزندان خود را هم در استرالیا اسکان دهند و اجازه کار و زندگی مناسب در این کشور را دریافت نمایند. در اصطلاح به این نوع ویزا، ویزای 188 استرالیا (ساب کلاس188) گفته می‌شود.

ویزای موقت ساب کلاس 188 به صورت زیر طبقه‌بندی می‌شود:

§ویزای کارآفرینی 188 A

با اخذ این ویزا، متقاضیان سرمایه‌گذاری می‌توانند با حداقل سرمایه 200 هزار دلار در استرالیا به کارآفرینی در یک زمینه خاص بپردازند. حداقل امتیازی که متقاضیان دریافت ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا از نوع کارآفرینی باید اخذ کنند، 65 امتیاز است. اخذ این ویزا نمره زبان لازم ندارد.

§ویزای 188 B(inventor stream)

این ویزا به اشخاصی تعلق می‌گیرد که قصد دارند حداقل 2 میلیون و 500 هزار دلار استرالیا را به منظور سرمایه‌گذاری در یکی از ایالات و مناطق این کشور صرف نمایند. اعتبار این ویزا 5 سال بوده و حداقل امتیاز لازم برای اخذ آن 65 امتیاز است.

3

§ویزای سرمایه‌گذاری ویژه 188 C(significant inventor stream)

تاجران و کارآفرینانی که قصد دارند تا مبلغی بیشتر از 5 میلیون دلار استرالیا را در این کشور سرمایه‌گذاری کنند، مجاز به دریافت این نوع از ویزای سرمایه‌گذاری هستند. در این حالت بین 4 الی 5 سال می‌توانند فعالیت تجاری خود را در استرالیا پیش ببرند.

2
ویزای دائم سرمایه‌گذاری استرالیا

انواع ویزای دائمی سرمایه‌گذاری استرالیا به شرح زیر است:

oویزای دائم سرمایه‌گذاری(ساب کلاس 888)

همان‌طور که در بالا ذکر کردیم، یکی از انواع ویزاهای موقت استرالیا، ویزای 188 استرالیا است. افراد دارنده این ویزا، بعد از 2 سال، با رعایت تمامی شرایط و تعهدات مربوطه، می‌توانند ویزای 888 استرالیا را دریافت کنند. دارندگان این ویزا، شهروند دائم استرالیا شده و می‌توانند پاسپورت این کشور را نیز دریافت نمایند.

oویزای دائم سرمایه‌گذاری (سابکلاس 132)

میزان سرمایه لازم برای سرمایه‌گذاری در استرالیا و اخذ این نوع ویزا، حداقل 5/1 میلیون دلار استرالیا است. هم‌چنین گردش مالی حساب شخص متقاضی ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس 132 بین 2 تا 4 سال اخیر باید مبلغی حدود 3 میلیون دلار باشد.

مراحل اخذ ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

متاسفانه مدت زمان اخذ ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا زیاد کوتاه نیست و در برخی مواقع تا 2 سال هم به طول می‌انجامد. به نظر می‌رسد علت اصلی این موضوع، مدارک متعددی است که باید به طور مناسب و صحیح در اختیار سازمان‌های مربوطه قرار گیرد. وجود کوچکترین ایراد و نقص در مدارک، می‌تواند باعث شود تا روند دریافت ویزای استرالیا از طریق سرمایه‌گذاری، به تاخیر بیافتد یا حتی لغو شود. بنابراین هنگام تهیه مدارک مورد نیاز، لازم است دقت کافی به خرج داده شود تا اشتباهی صورت نگیرد. بدین منظور پیشنهاد ما برای متقاضیان دریافت ویزا این است که حتما از مشاوران و وکلای معتبر و باتجربه که در مراکز مهاجرتی فعالیت می‌کنند، کمک و مشاوره دریافت نمایند تا در پروسه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا به مشکلات متعددی برخورد نکرده و در کوتاه‌ترین زمان بتوانند اقامت دائم این کشور را بگیرند. 

هزینه اخذ ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

بدیهی است که برای اخذ هر نوع از ویزای سرمایه‌گذاری، باید هزینه متغیری پرداخته شود. اما از آنجایی‌که دریافت ویزای 188 استرالیا بسیار محبوب‌تر از سایر ویزاها است، در ادامه هزینه لازم برای دریافت این نوع ویزا را ذکر می‌کنیم:

  • هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا برای نفر اصلی ۵۳۷۵ دلار استرالیا
  • هزینه‌های مربوط به دریافت ویزا برای اشخاص بالای 18 سال، 2685 دلار استرالیا
  • هزینه‌های دریافت ویزا برای افراد زیر 18 سال، 1345 دلار استرالیا

لازم به ذکر است که هزینه‌های مربوط به اخذ وکیل و مشاور مهاجرتی نیز از جمله هزینه‌هایی که در این راستا صورت می‌پذیرد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه‌گذاری استرالیا

مدارک لازم برای هر کدام از ویزاهایی که در بالا به آن اشاره نمودیم، متفاوت است. اما آن مدارکی که برای تمامی این ویزاها ثابت و مهم است؛ عبارتند از:

  • نمره زبان (البته نمره زبان برای اکثر ویزاهای سرمایه‌گذاری الزامی نیست ولی برای دسته‌ای موردنیاز است.)
  • مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر
  • ارائه مدارکی مرتبط با سابقه کسب‌وکار و نوآوری
  • مدارک تجاری نوآوری
  • مدارک مربوط به آزمایشات پزشکی نفر اصلی و سایر اعضای خانواده

 

 

آیا این خبر مفید بود؟