اگر می خواهید مانند یک مکانیک ماهر از رازهای عمر مفید باتری، اصول نگهداری از آن، زمان تعویض و خرید بهترین باتری برای خودرو خود آگاه شوید حتما این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

مشخصات باتری پژو 206 تیپ 2 و 3 و 5 و اس دی

اگر شما هم یک خودروی پژو 206 تیپ 2و 3 و 5 و اس دی دارید احتمالا باید در خصوص مشخصات باتری پژو 206 تیپ 2 و 3 و 5 و اس دی اطلاعاتی کسب کنید. این آگاهی به شما کمک می کند تا بدانید چگونه از باطری ماشین نگهداری کنید و عمر مفید آن چقدر است و در زمان مشخص اقدام به تعویض آن نمایید.

باتری پژو 206 تیپ 2 و 3 و 5 و اس دی دارای مشخصات مشابهی است از اینرو برای هر 4 تیپ می توان از باتری هایی با ظرفیت 50 و 60 آمپر استفاده کرد. باتری فابریکی که کارخانه برای این 4 تیپ خودرو تعبیه کرده، باتری 50 آمپر، 12 ولت است. چینش باتری ها در این 4 تیپ به صورت قطب چپ می باشد.

مدل های بالاتر از 96 در پژو 206 دارای باتری های 50 آمپر می باشد به طوری که نمی توان از کلیه برندها و مدل های 60 آمپر به دلیل ابعاد بزرگتر، استفاده کرد. پس در زمان خرید باتری 60 آمپری برای پژو 206 برای مدل بالاتر از 96 به یاد داشته باشید که باید به ابعاد باتری توجه کنید زیرا باتری 60 آمپر براحتی در جایگاه باتری این خودرو قرار نمی گیرد. از خرید باتری هایی که در جایگاه باتری در کاپوت خودرو پژو 206 شما به سختی قرار می گیرند، خودداری کنید زیرا تحت فشار بودن باطری آسیب های جدی به خودرو و باتری وارد می کند و سبب کاهش عمر باتری خواهد شد.

1

محل قرارگیری باطری پژو 206 و پژو 207

مشخصات باتری پژو 207

اگر می خواهید در خصوص مشخصات باتری پژو 207 بیشتر بدانید و اطلاعات کامل و مفیدی در خصوص خرید بهترین باتری برای پژو 207 خود بدست آورید، حتما ادامه مقاله را مطالعه کنید. باتری فابریکی که توسط ایران خودرو نصب شده یک باتری 50 آمپری، 12 ولت با سایز L1 از نوع اسیدی یا اتمی است. ابعاد این باتری دارای طول 20.7، عرض 17.5 و ارتفاع 19 سانتی متر می باشد. شما می توانید از باتری های 50 تا 62 آمپری برای پژو 207 خود خریداری کنید. اگر ادوات و تجهیزات برقی و چراغ های زنون پرقدرت بر روی خودرو پژو 207 خود نصب کرده اید حتما از باتری هایی با ظرفیت بیش از 50 آمپر استفاده کنید. ظرفیت آمپر باتری باید مطابق با تجهیزات برقی خودرو باشد در غیر اینصورت به خودرو و باتری شما آسیب می رسد و عمر مفید باتری خودرو خیلی زودتر از آنچه باید، به پایان خود نزدیک می شود و شما مجبور به تعویض زود هنگام باتری خواهید بود. بالاترین آمپر باتری پژو 207 بر اساس محل جایگیری باتری استفاده کنید باتری 62 آمپر است که بر اساس سال ساخت خودرو متغییر است. زیرا مدل های تولیدی سال 96 به بالا، فضای کوچکتری برای جایگیری باتری دارند و معمولا باتری 50 آمپر مناسب آن است.

عمر باتری 206

از رایج ترین سوالاتی که صاحبان خودرو در زمان خرید باتری در ذهن دارند این است که عمر باطری چقدر است؟ عمر باتری پژو 206 بستگی به چند عامل دارد: اگر شما برای پژو 206 خود باتری ایرانی خریداری کرده اید عمر مفید آنها بین 1 تا 2 سال گزارش شده است. در میان انواع باتری های ایرانی نیز صبا باتری و سپاهان باتری گزینه های مناسب تری هستند. خرید باتری پژو 206 کره ای نیز توصیه نمی شود. زیرا باتری های کره ای با وجود واردات  قاچاق ضمانت معتبری نداشته و وضعیت اصالت و حمل نقلشان نامشخص است نسبت به باتری های ایرانی . عمر مفید باتری های کره ای بین 3 تا 4 سال گزارش شده است.

باید بدانید که عمر باتری 206 به غیر مواردی که در بالا اشاره شد به عوامل دیگری نیز وابسته است.

اگر خواهان این هستید که عمر باتری 206 شما طولانی شود بهتر است تا خودرو خود را در روزهای بسیار سرد و بسیار گرم در پارکینگ های سرپوشیده پارک کنید تا باتری دچار افت نشود. همچنین اگر باتری خودروی شما از نوع اسیدی است حتما به طور دوره ای و منظم از باتری سرکشی نمایید تا در صورت نیاز به آن آب مقطر اضافه کنید و همچنین در صورت سولفاته شدن سر باتری ها، آنها را بشویید. اگر خودروی خود را به مدت یک هفته یا بیش از این زمان روشن نمی کنید بهتر است تا باتری را از خودرو خارج کنید زیرا  احتمال دشارژ شدن باتری وجود دارد.

باتری سپاهان باتری برای پژو 206

اگر به دنبال یک باتری منحصر به فرد، با عمر مفید طولانی با کیفیت بالا و مرغوب هستید بدون شک انتخاب شما باتری سپاهان برای پژو 206 خواهد بود. سپاهان باتری با استفاده از تکنولوژی و فناوری روز به تولید باتری می پردازد از اینرو باتری های تولیدی آن در میان دیگر همتایان از مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار است. البته که قیمت آن نیز به دلیل کیفیت بالای آن، از دیگر انواع باتری های ایرانی بیشتر است. باتری های سپاهان باتری به خارج از ایران نیز صادر می شوند. شما می توانید با توجه به ظرفیت باتری پژو 206 خود از باتری های سپاهان باتری خریداری نمایید.

2

با توجه به ظرفیت باتری پژو 206 خود از باتری های سپاهان باتری خریداری نمایید.

استفاده از باتری های اتمی سپاهان باتری حتی در مناطق گرمسیر نیز توصیه می شود زیرا همه باتری ها برای استفاده در مناطق گرمسیر مناسب نیستند و عمر مفید طولانی نخواهند داشت. چرا که دمای بالا به باتری خودرو آسیب می زند. اما شما می توانید با خرید باتری پژو 206 و 207 برای خودرو خود با خیال راحت در تابستان های بسیار داغ در جاده ها برانید و مطمئن باشید که باتری سپاهان، تا پایان سفر همراه شما خواهد بود. برای پژو 206 باتری اوربیتال وان سیلور و اوربیتال پریمیوم (سپاهان باتری) پیشنهاد می شود. تولیدات سپاهان باطری حداقل دارای 15 ماه گارانتی و خدمات پس از فروش هستند.

باتری صبا برای پژو 206

باتری پژو 206 را با ظرفیت های 50 آمپری، 55 آمپری و 60 آمپر می توانید از صبا باتری خریداری نمایید. صبا باتری یکی از تولیدکنندگان معتبر در حوزه باتری خودرو است. محصولات باتری صبا از کیفیت و قیمت مناسبی برخوردار است و در تولید آنها از تکنولوژی روز بهره برده اند از اینرو در لیست باتری های با کیفیت و مرغوب ایرانی قرار دارد. کلیه تولیدات باتری صبا برای پژو 206 و دیگر خودروها دارای 12 ماه گارانتی هستند. برای پژو 206 واریان و هایتک و راین ( صبا باتری ) پیشنهاد شده است.

شایان ذکر است که در مقام مقایسه باتری صبا با باتری سپاهان باید بدانید که تولیدات سپاهان در صدر بالای جدول بهترین تولید باتری های داخلی قرار دارد. لذا بهترین پیشنهاد کارشناسان این حوزه برای خرید باتری پژو 206 و پژو 207 محصولات سپاهان باتری می باشد.

نکات مهم هنگام خرید باتری پژو 206 و پژو 207

توجه به نکات مهم هنگام خرید باتری پژو 206 و پژو 207 باعث می شود تا هم عمر باطری خودرو شما زیاد باشد و هم عملکرد مناسب و خوبی را به همراه داشته باشد. در ادامه به نکات مهم اشاره می کنیم تا با آگاهی از آنها و به یاد آوردن این نکات در زمان خرید باتری پژو 206 و 207 به انتخاب دست به انتخاب درستی بزنید:

اولین نکته ای که باید مورد توجه قرار دهید میزان ظرفیت باتری است. شما باید مطابق با ادوات و تجهیزات برقی خودرو پژو 206  خود باتری مناسبی را خریداری کنید. اگر سیستم صوتی و چراغ های پرنور در خودرو تعبیه کرده اید، لازم است تا از باتری با ظرفیت بیشتر استفاده کنید. دینام خودرو پژو 206، باتری بین 80 تا 90 آمپر را شارژ می کند.. بنابراین باطری 60 آمپر را براحتی و مدت زمان نرمال شارژ می کند.

جهت قطبها در باتری پژو 206 و 207 قطب موافق یا چپ است.

برای خودروهای 206 مدل پایین تا قبل از سال 90 چنانچه از سیستم صوتی قوی استفاده می کنید باتری 66 آمپر و 74 آمپر بر روی خودرو قابل نصب است.

باطری در خودرو پژو 206 قطب موافق ( قطب چپ ) می باشد.

با توجه به فضای جایگیری باتری پژو 206 بهتر است تا از باتری با سایز L1 استفاده نمایید. با اینکه باتری با سایزL2  هم در جایگاه باتری در پژو 206 قرار می گیرد اما کارشناسان سایز L1 را بهتر دانسته اند.

از دیگر موارد مهمی که باید در زمان خرید باتری برای پژو 206 به آن توجه ویژ ای کنید، تاریخ ساخت باتری است. بهتر است که تاریخ ساخت به تاریخ خرید شما نزدیکتر باشد. در نهایت بیش از 4 ماه از تولید باتری نگذشته باشد.

گارانتی از دیگر مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. گارانتی به معنای ضمانت نامه باتری خریداری شده است تا در صورت هرگونه ایراد بتوانید با مراجعه به نمایندگی های سراسر کشور آن را تعویض نمایید.

برای خرید باتری پژو 207 نیز به نکاتی که در ادامه اشاره خواهد شد، دقت نمایید:

برای خودرو پژو 207 می توانید از باتری های 55 تا 60 آمپر استفاده کنید. البته مدل های بالاتر این خودرو باید با توجه به ابعاد جایگیری باتری در خودرو، باتری مناسب خریداری نمایند. 

اگر از کولر و سیستم صوتی خودرو زیاد استفاده می کنید و در مسیرهای پر ترافیک تردد دارید، بهتر است تا از باتری با ظرفیت بالاتر بهره ببرید. کارشناسان خرید باتری 60 آمپر را توصیه کرده اند.

حتما به برند باتری توجه نمایید و با توجه به این نکته که در چه منطقه ای با چه نوع شرایط آب و هوایی زندگی می کنید، دست به انتخاب باتری مناسبی بزنید و مطمئن شوید که باتری خریداری شده با شرایط آب و هوایی محل سکونت شما سازگاری داشته باشد زیرا در غیر اینصورت باتری خیلی زود فرسوده خواهد شد. باطری های (تروپیکال) سپاهان برای مناطق گرمسیر نیز مناسب هستند.

توجه به گارانتی و تاریخ تولید باتری نیز از موارد با اهمیتی است که در زمان خرید باتری برای پژو  207 باید به آن دقیق شوید.

علت استارت نخوردن باتری پژو 207 و 206

استارت نخوردن باتری پژو 206 و 207 یکی از رایج ترین مشکلاتی است که صاحبان خودرو با آن مواجه می شوند که می تواند علتهای زیادی داشته باشد. برای اطمینان و عیب یابی باید به سراغ تعمیرکار با تجربه و متخصص بروید تا پس از مشخص شدن اشکال به تعمیر آن اقدام نماید. بهتر است برای آگاهی از علت استارت نخوردن باتری پژو 207 و 206 با  ادامه مقاله ما را همراهی کنید.

اگر در زمان استارت زدن پژو 26 و 207 خود متوجه شدید که برق پشت آمپر می آید اما خودرو استارت نمی خورد، بازگو کننده این است که باتری جریان مورد نیاز برای استارت خوردن را فراهم نمی کند. این اشکال دو علت می تواند داشته باشد:

1-ممکن است باتری خراب شده باشد.

2-احتمال خالی شدن باتری خودرو وجود دارد.

که می توان با بررسی و چک کردن اقدام به تعمیر یا تعویض باتری گرفت.

چنانچه در حین استارت زدن خودرو برق پشت آمپر نمی آید و ماشین استارت نمی خورد به احتمال زیاد باتری خراب شده است. ممکن است برق دزدی در سیستم برقی خودرو نیز اتفاق افتاده باشد.

از دیگر دلایلی که منجر به استارت نخوردن پژو 206 و 207 می شود، خراب بودن استارت خودرو است. این قطعه وظیفه دارد تا برق را به موتور برساند و در صورت ایراد در این قطعه در زمان استارت زدن صدای تق تق شنیده می شود. همچنین احتمال دارد که پیچ و مهره استارت، شل شده باشد.

احتمال دارد که قطعات سوئیچ دچار خوردگی شده و معیوب شده باشند. لازم است تا اتصالات استارت به طور دقیق بررسی شود تا مطمئن شوید که استارت نخوردن ماشین به دلیل اشکال در این قطعات نباشد.

از دیگر علت های استارت نخوردن خودرو می تواند، درست کار نکردن موتور باشد.

تعویض باتری پژو 206 و پژو 207

همانطور که همه می دانیم باتری یکی از مهمترین قطعات خودرو محسوب می شود و نگهداری صحیح و رعایت اصول نگهداری از آن باعث می شود تا عمر مفید بیشتری داشته باشد و نیازی به تعویض باتری پژو 206 و پژو 207 قبل از تاریخ گارانتی نباشد. اما لازم است تا باتری در زمان لازم تعویض شود زیرا یک باتری معیوب بدون شک به خودرو پژو 206 و پژو 207 شما آسیب می زند. در این ادامه این نوشتار قصد داریم تا به شما در خصوص زمان تعویض و خرید باتری پژو 206 و 207 اطلاعات مفیدی را ارائه دهیم پس با ما همراه باشید تا بدانید چه زمانی باید باتری خودرو خود را تعویض کنید.

از آنجایی که لازم و ضروری است تا به طور منظم و دوره ای به باتری خودرو سرکشی کنید، به محض مشاهده تغییر رنگ نشانه باتری از رنگ سبز به سفید باید بدانید که برای تعویض باتری پژو 206 و 207 خود معطل نکنید.

احتمالا تا به حال چندین بار شاهد سولفاته شدن سر باتری های خودرو شده اید. اگر این اتفاق مکرر و در فاصله زمانی نزدیک می افتد، نشان دهنده این است که باتری خودرو شما فرسوده شده است و لازم است تا با خرید باتری پژو 206 و 207 جدید و جایگزین کردن آن باعث افزایش عملکرد خودرو خود باشید.

چنانچه در بررسی ها دوره ای پژو 206 و 207 شاهد تغییراتی در ظاهر باتری خودرو شده اید. مثلا اگر بدنه باطری باد کرده یا سر باتری ها ذوب شده اند، نشان دهنده زمان تعویض باطری خودرو است.

با به یاد آوردن تاریخ خرید باتری چنانچه متوجه شدید که دو سال از زمان خرید باتری گذشته است بهتر است تا نسبت به تعویض آن اقدام نمایید و با خرید باتری نو و جایگزین کردن آن، شاهد عملکرد مطلوب خودرو پژو 206 و 207 خود باشید.

اگر متوجه شده اید که چراغ های پژو 206 و 207 شما کم نور شده اند احتمالا علت آن به دلیل فرسوده شدن باتری خودرو است و لازم است تا به سرعت اقدام به خرید باتری پژو 206 و 207 از مراکز معتبر نمایید.

اگر با چند بار استارت زدن خودرو شما روشن نمی شود به احتمال زیاد این اشکال مربوط به معیوب بودن باتری خودرو است که باید تعویض شود و به خرید باتری پژو 206 و 207 اقدام کنید.

باز نشدن درب های خودرو توسط ریموت هم یکی از نشانه های خراب شدن باتری است که باید اقدام به خرید باتری پژو 206 و 207 نمایید.

3

باتری سوزوکی سپاهان دارای کیفیت بالا و عمر طولانی هستند.

گارانتی باطری ماشین

گارانتی یا همان ضمانت نامه شامل برگه ای است که برای مدت زمان تعیین شده، شما می توانید از خدمات آن استفاده نمایید. اگر می خواهید تا از این خدمات برای باتری پژو 206 و پژو 207 بهره مند شوید حتما از مراکز معتبر و مجاز باتری خریداری کنید و کارت گارانتی دریافت نمایید. بر روی کارت گارانتی باطری ماشین شما تاریخی حک شده است که از زمان دریافت آن تا پایان تاریخ درج شده در صورتی که باتری خریداری شده دچار ایراد یا مشکلی باشد که در برگه درج شده باشد، می توانید از خدمات رایگان تعویض آن استفاده کنید. چنانچه پس از خرید و نصب باتری متوجه ایرادی در آن شده اید به راحتی با مراجعه به نزدیکترین نمایندگی مجاز باتری مورد نظر می توانید جهت تعویض آن اقدام کنید. از خرید باتری های بدون برگ گارانتی جدا خودداری نمایید زیرا این نوع کالاها فاقد اعتبار می باشند و به خودرو شما آسیب می زند.

توجه کنید: باطری های سپاهان دارای گارانتی سیستمی و الکترونیکی هستند و برگه گارانتی تاریخ دار ندارند. پس از خرید باطری های سپاهان برای پژو 206 و پژو 207، طبق دستورالعمل درج شده در برگه راهنمای باطری اقدام به فعال سازی گارانتی نمایید.

قیمت باتری پژو 207 و پژو 206

قیمت باتری پژو 207 و پژو 206 با توجه به چندین نکته ارزیابی و قیمت گذاری می شوند که در زیر به این نکات اشاره می کنیم:

1.ظرفیت باتری ( باطری هایی با آمپراژ بالاتر قیمت بالاتری دارند. )

2.تاریخ ساخت باتری

3.کشور سازنده باطری

4.برند باتری ( با توجه به کیفیت و آلیاژ قیمت گذاری می شوند )

5.مدت زمان گارانتی

آیا این خبر مفید بود؟