از «مالک» زخم کاری چه می دانیم؟

به گزارش سایت شماره یک:  نام جواد عزتی، بازیگر مشهور و محبوب ایرانی، این روزها با  سریال زخم کاری  ساخته محمدحسین مهدویان بار دیگر بر سر زبان ها افتاده است، سریالی که عزتی در آن یکی از نقش های اصلی داستان یعنی مالک مالکی را برعهده دارد. در ادامه با این بازیگر بیشتر آشنا خواهیم شد. جواد عزتی در سریال زخم کاری در نقش مالک مالکی است، که به عنوان مدیر هلدینگ، همسر سمیرا، پدر میثم و هانیه، معشوق منصوره معرفی شده است.

مالکی از مدیران شرکتی موفق است که توسط نعمت ریزآبادی اداره می‌شود. ریزآبادی، مالکی را مأمور می‌کند تا برای قرارداد مهم نفتی با نروژی‌ها وارد مذاکره شود. نروژی‌ها بعد از عقد قرارداد، می‌خواهند مبلغ قرارداد که چندین میلیون دلار است؛ را به حساب شرکت واریز کنند ولی...

564

جواد عزتی متولد سال ۱۳۶۰ در تهران و فارغ التحصیل رشته ی تئاتر از دانشگاه سوره است. عزتی بازیگری را از تئاتر آغاز کرد و سپس در سال ۸۱ با سریال تلویزیونی قصه های شبانه ، ساخته ی سعید آقاخانی برای اولین بار بازی در برابر دوربین را تجربه کرد. اولین حضور سینمایی عزتی در سال ۸۷ با بازی در یکی از نقش های فرعی فیلم طلا و مس به کارگردانی همایون اسعدیان رقم خورد.

جواد عزتی طی سال های بعدی نقش های کمدی زیادی در سینما و تلویزیون بازی کرد که شهرت و محبوبیت زیادی برای او به دنبال داشت و همین امر سبب شد او به عنوان یک بازیگر کمدی شناخته شود.

یکی از به یادماندنی ترین نقش های کمدی جواد عزتی «بابا اِتی» در سریال قهوه تلخ به کارگردانی مهران مدیری بود که طرفداران زیادی پیدا کرد.

فیلم آینه بغل به کارگردانی منوچهر هادی محصول سال ۹۶ که جواد عزتی یکی از نقش‌ های اصلی آن را برعهده داشت، در سه روز اول فروش خود توانست به فروش یک میلیارد و دویست میلیون تومانی دست یابد و رکورد فروش فیلم‌ های فروشنده و ساعت پنج عصر را بشکند. این اتفاق در کنار میزان فروش دیگر فیلم عزتی در همان سال یعنی اکسیدان ساخته ی حامد محمدی، جواد عزتی را تبدیل به پولساز ترین بازیگر سینمای ایران در سال ۹۶ کرد.

جواد عزتی گرچه بیشتر به عنوان یک بازیگر کمدی شناخته می شود اما او نقش های جدی زیادی هم ایفا کرده و نشان داده توانایی بازیگری او محدود به نقش های کمدی نیست.

بازی جواد عزتی در فیلم ماجرای نیمروز ، ساخته ی محمدحسین مهدویان در نقش صادق، یکی از اعضای تیم دستگاه اطلاعاتی کشور، تحسین بسیاری را به دنبال داشت و نقش آفرینی اش در فیلم تحسین شده ی شنای پروانه ، به کارگردانی محمد کارت هم بسیار مورد توجه قرار گرفت تا جایی که برخی نامزد نشدن او برای جایزه سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را عجیب می دانستند.

جواد عزتی با وجود شهرت در سینما هرگز به طور کامل از سابقه ی تئاتری خود فاصله نگرفت و در این سال ها گهگاه بازی در تئاتر را تجربه کرده است.

او تجربه ی حضور در شبکه نمایش خانگی را هم با دو سریال طنز مهران مدیری یعنی گنج مظفر و قهوه تلخ داشته و این روزها نیز با سریال زخم کاری ، ساخته ی محمد حسین مهدویان بار دیگر به شبکه نمایش خانگی بازگشته است.

جواد عزتی تاکنون سه بار برای نقش آفرینی اش در فیلم های ماجرای نیمروز (ساخته ی محمد حسین مهدویان)، ماجرای نیمروز: رد خون (ساخته ی محمد حسین مهدویان) و آتابای (ساخته ی نیکی کریمی) نامزد دریافت دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شده است. او در سال ۹۶ به خاطر بازی اش در فیلم ماجرای نیمروز جایزه ی بهترین بازیگر مرد در جشن حافظ را دریافت کرد.

آیا این خبر مفید بود؟