عکس ماشین تسلا

به گزارش رکنا ، مدل پایه تسلا اس در ۶٬۵ ثانیه از صفر به صد می‌رسد، و با شارژ کامل باتری ۱۶۰ مایل (۲۶۰ کیلومتر) مسافت را می‌پیماید. ۱۰۰۰ نمونه اول این ماشین از نوع Signature Series هستند که مجهز به باتری‌هایی با توانایی پیمودن ۳۰۰ مایل (۴۸۰ کیلومتر) است. مدت زمان مورد نیاز برای شارژ کردن باتری‌های آن بستگی به ظرفیت باتری‌ها و جریان و ولتاژ شارژر دارد.

با یک شارژر ۲۴۰ ولت و ۲۰ کیلو ولت به ازای هر ساعت شارژ ۱۰۰ کیلومتر را می‌پیماید. شارژ کامل باتری ۸۵ کیلوواتی ۵ ساعت طول می‌کشد. همچنین با تجهیزات سیستم Quick charge به مدت ۴۵ دقیقه می‌توان ۸۵٪ باتری را شارژ نمود. تعویض باتری آن هم در کمتر از ۲ دقیقه امکان‌پذیر است.

شتاب مدل پایه ۱۷۳۵ کیلوگرمی آن بر طبق اعلام شرکت سازنده ۶٬۵ ثانیه برای سرعت صفر تا صد کیلومتر است. ضریب درگ آن بر طبق ادعای شرکت تسلا موتور ۰٫۲۲ است که توسط هیچ شرکت دیگری تأیید نشده‌است. مدیر شرکت تسلا موتور ایلان ماسک در ماه اکتبر ۲۰۱۱ اعلام کرده‌است که یک نوع اسپرت مدل اس هم تولید خواهد شد که بر طبق ادعای شرکت رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت آن ۴٬۴ ثانیه طول می‌کشد.

در اوت ۲۰۱۶، تسلا مدل P100D که بالاترین مدل می‌باشد را معرفی نمود. P100D یک باتری 100kwh دارد و صفر تا ۹۷ کیلومتر (۰ تا ۶۰ مایل) را در ۲٫۵ ثانیه طی می‌کند. این خودرو می‌تواند ۳۰۰ مایل معادل ۴۸۵ کیلومتر را طی نماید.

باتری

مدل پایه آن با باتری ۴۲ کیلووات ساعتی در حالت شارژ کامل ۱۶۰ مایل (۲۶۰ کیلومتر) را می‌پیماید(۱۰۸ مایل به ازای هر گالن سوخت). باتری‌های بزرگتر با ظرفیت بیشتر هم وجود دارند که شامل نوع ۶۵ کیلووات ساعتی با برد ۲۳۰ مایل (۳۷۰ کیلومتر) و ۸۵ کیلووات ساعتی با برد ۳۰۰ مایل (۴۸۰ کیلومتر) می‌باشند. این ماشین دارای باتری‌های قابل تعویض و یک رایانه با نمایشگر ۱۷ اینچ با قابلیت اتصال به نسل سوم شبکه موبایل به منظور اتصال به سرویس‌های آنلاین مانند کنترل باتری از راه دور است. شرکت سازنده تسلا مدل s باتری‌های این خودرو را ۷ سال ضمانت نموده‌است. لازم است ذکر شود باتری این خودرو به صورت کاملاً مسطح در کف خودرو جاسازی شده‌است و وزنی معادل ۵۰۰ کیلوگرم دارد.

اخرین قیمت

با باتری ۶۰ کیلو وات ساعت با توان ۳۰۲ اسب بخار: ۶۳٬۵۷۰ دلار

با باتری ۸۵ کیلو وات ساعت معمولی با توان ۳۶۲ اسب بخار: ۷۵٬۰۷۰ دلار

با باتری ۸۵ کیلو وات ساعت بهینه با توان ۴۱۶ اسب بخار: ۸۷٬۰۷۰ دلاربرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟