طرح مسکن ملی برای اقشار ضعیف نیست / قسط سوم 80 میلیون تومان ! + سند و جزییات

به گزارش رکنا، طرح اقدام ملی مسکن یا مسکن ملی که آن را ادامه پروژه مسکن مهر می دانند، در حالی در سال 97 مطرح شد، که قرار است تا پایان دولت دوازدهم 400 هزار واحد ساخته و به خریداران تحویل داده شود. اما با این که کمتر از 3 ماه به پایان دولت حسن روحانی بیشتر نمانده است، هنوز ابهامات زیادی دارد.

درخصوص روند این پروژه و پروژه هایی مانند مسکن مهر از ابتدا انتقادهای بسیاری بیان شد. به طوری که عباس آخوندی وزیر سابق دولت روحانی در مراسم معارفه‌ اش عنوان کرد که با ادامه مسکن مهر به شکل فعلی انتقاد دارد. او همچنین در مصاحبه ای گفته بود که مسکن مهر طرح چندان جالبی نبوده که ادامه یابد و باید متوقف شود.

حال پروژه مسکن ملی نیز با تردیدهای بسیاری مواجه شده است. طرحی که پروژه ای خوانده می شود که در مکان‌ های نامناسب چندین هزار واحد مسکونی ایجاد شده‌ است. نه میزان وام این پروژه مشخص است و نه مبلغ و تعداد اقساط بیان شده است. به طوری که هنوز یک قرارداد مشخص بین متقاضیان و انبوه داران بسته نشده است.

ارسال پیامک قسط سوم طرح مسکن ملی به مبلغ 80 میلیون تومان

مسئولین که تا به امروز به طرح کلیات این پروژه پرداخته اند تنها بر واریز به موقع آورده های متقاضیان تاکید می کنند و با ارسال پیامک های پی در پی به متقاضیان اخطار می دهند. به طوری که هنوز مهلت پرداخت قسط دوم 40 تا 50 میلیون تومانی تمام نشده است، پیامک قسط سوم به مبلغ 80 میلیون تومان را ارسال کرده اند.

علی قائدی، معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با خبرنگار رکنا دلیل ارسال پیامک قسط سوم آن هم در بازه زمانی کوتاه نسبت به قسط دوم، را تکمیل و پیشرفت برخی پروژه ها عنوان کرد.

اما تکمیل و پیشرفت برخی پروژه ها نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای اخذ مبالغ بالا در دوره های کوتاه باشد. فشار اقتصادی به دلیل افزایش شدید قیمت ها از یک طرف و محدودیت های کرونایی از طرفی دیگر باعث شده است که اغلب مردم حتی از پرداخت هزینه های اساسی زندگی خود ناتوان هستند. تعطیلی های گسترده اصناف و واحدهای تولیدی باعث شده است که مردم یا از پس اندازهای خود خرج کنند  یا بیکار و برای همیشه تعطیل شوند. حال چطور می توانند از پس پرداخت اقساط سنگین طرحی که هدف آن خانه دار کردن قشر پایین جامعه بود، برآیند؟

متقاضیان به فکر انصراف افتاده اند

طرحی که قرار بود دهک های پایین جامعه را خانه دار کند و سقفی بالای سر مستاجران ، کارگران و بازنشستگان باشد، با شروط سخت و واریزی های بالا، آن هم در شرایط سخت اقتصادی و تعطیلی های گسترده کرونا صدای طبقه متوسط را هم درآورده است و به فکر انصراف افتاده اند.

کارشناسان معتقدند دهک های پایین جامعه توان پرداخت اقساط را نداشته و جایی هم نمی توانند در این طرح داشته باشند. این طرح فقط به قشری محدود می شود که بتوانند هم از پس پرداخت آورده های اولیه برآیند و هم توان اقساط بانکی سنگین با سود بالا را داشته باشند.

اخطار نهایی برای واریز قسط دوم طرح مسکن ملی:

اخطار واریز قسط دوم

پیامک واریز قسط سوم طرح مسکن ملی که دوشنبه شب 27 اردیبهشت ماه 1400 برای برخی ارسال شده است:

پیامک 80 میلیون تومانی

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟