چراغ سبز بورس روشن شد / نخستین عرضه اولیه سال 1400 اعلام شد + جدول نمادها

به گزارش رکنا، شاخص بورس پس از افت و ریزش نزدیک 3 هزار واحدی در ساعات آغازین معاملات، حالا با افزایش نزدیک یک هزار واحدی روبه رو شده است و در کانال یک میلیون و 155 هزار واحد قرار گرفت. اما شاخص کل هم وزن هنوز سرخپوش است.

نماد بانکی ها، فلزات، شپنا و شتران مثبت شد. به نظر می رسد این روند رشد به خودرویی ها هم خواهد رسید.

شاخص کل بورس امروز

تصمیم مهم درخصوص افزایش دامنه متقارن در هیات مدیره سازمان بورس

هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار در جلسه عصر روز گذشته مورخ 19 اردیبهشت 1400؛ با توجه به مصوبه شورای عالی بورس مبنی بر افزایش تدریجی وپیرو مطالعات صورت گرفته؛ در خصوص متقارن سازی دامنه در همین مقطع و سپس افزایش تدریجی دامنه به صورت متقارن تصمیم گرفت.

از همین رو دامنه نوسان به جای +6 و 4- به مثبت و منفی 5 تغییر یافت و در آینده با رصد شرایط بازار نسبت به افزایش دامنه اقدام خواهد شد.

بر این اساس مقرر شد از روز شنبه مورخ 25/02/1400؛ حداقل ارزش مبنا در حجم مبنا برای تمامی نمادهای معاملاتی سهام بورس اوراق بهادار تهران، بازار اول و دوم فرابورس ایران به 15 میلیارد ریال و همچنین این مقدار در خصوص بازار پایه تابلوهای زرد، نارنجی و قرمز به ترتیب 10 میلیارد، 5 میلیارد و 2.5 میلیارد تغییر یابد.

اولین عرضه اولیه 1400 چهارشنبه در بورس رونمایی می شود

تعداد 75 میلیون سهم شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان معادل 15درصد سهام این شرکت، چهار‌‌شنبه این هفته(22 اردیبهشت) به‌ عنوان نخستین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه با نماد معاملاتی "فگستر" در بازار دوم فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این میزان سهام در محدوده قیمتی 5617 تا 6179 تومان برای هر سهم و با سهمیه 130سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد.

گفتنی است تعداد 75میلیون سهم شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان در حالی چهار‌شنبه این هفته عرضه اولیه می‌شود که از این تعداد، 55میلیون سهم در فرآیند کشف قیمت جهت عرضه به عموم اختصاص خواهد یافت و تعداد 10میلیون سهم این شرکت نیز در روز پس از عرضه اولیه این شرکت به صندوق‌ها با ضریب تخصیصی بازاری هر دارنده واحد صندوق تعلق می‌گیرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟