سقوط قیمت مسکن در این مناطق تهران

به گزارش رکنا، ریزش قیمت مسکن " href="/fa/tags/%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA_%D9%85%D8%B3%DA%A9%D9%86">قیمت مسکن در فروردین ماه امسال منحصر به شهرک‌های اقماری حاشیه تهران نیست. پرس و جو از مشاوران املاک درباره وضعیت بازار قیمت مسکن سایر کلان شهرها تائید می‌کند قیمت آپارتمان در شهرک های حاشیه کلان شهرها در سراسر کشور با افت مواجه شده است.

ناگفته نماند که در برخی شهرک های حاشیه ای در استان های مختلف، افت قیمت اتفاق نیفتاده اما روند افزایش قیمت از سه ماه پیش کاملا متوقف شده و بازار در این مناطق نیز با افزایش فروشندگان و کمبود خریدار مواجه است. به این ترتیب در این شهرک ها نیز افق پیش رو با نزول قیمت همراه خواهد بود.

از سوی دیگر بررسی فایل ها و قیمت های پیش نهادی فروردین ماه در دو شهرک مشهور حاشیه پایتخت کاملا منعکس کننده سقوط قیمت آپارتمان در پردیس و پرند است. واقعیت این است که پردیس و پرند دیگر با هجوم سرمایه گذارانی که در این دو شهرک آپارتمان می خریدند تا در ماه های بعد شاهد رشد قیمت آپارتمان و افزایش سرمایه خود باشند، مواجه نیست و در نبود مشتری، فروشندگان قیمت هایی بسیار کمتر از سه ماه قبل پیشنهاد می کنند.

یک مشاور املاک در پرند در این باره  می گوید: در فازهای ارزان قیمت پرند آپارتمان های ۶۵ و ۷۵ متری بیش از ۵۰ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است. در فازهای گران تر ، ریزش شدیدتر است و سقوط قیمت ها به ۱۰۰ میلیون می رسد. یک مشاور ملاک در پردیس نیز می گوید: الان بهترین زمان برای خرید آپارتمان در پردیس است چرا که واحد ۸۰ متری که پیش از این ۱میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان پای معامله رفته بود و فروشنده در آخرین لحظه قیمت را ۱۰۰ میلیون بالا برد و معامله به هم خورد اکنون می توان به قیمت ۱ میلیارد و ۱۰۰ خرید.

سقوط قیمت مسکن در این مناطق

نیز امروز در گزارشی به افت قیمت ها در پردیس و پرند اشاره کرده و در بخشی از این گزارش نوشته است: شهر جدید پرند تعداد فایل‌های فروش با قیمت‌های پیشنهادی ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان به طور محسوس قابل مشاهده است. در شهر جدید پردیس نیز بخش عمده‌ای از فایل‌های عرضه شده با قیمت بین ۵۰۰ میلیون تا یک میلیارد تومان پیشنهاد شده‌اند.

ارائه این قیمت‌های پیشنهادی از سوی مالکان و فروشندگان بازار مسکن شهرهای جدید در حالی است که در تابستان سال گذشته و پیش از ریزش قیمت‌ها، عمده فایل‌های فروش در شهر پردیس با قیمت کل بیش از یک میلیارد تومان و در شهر جدید پرند با قیمت کل بیش از ۵۰۰ میلیون تومان عرضه شده بودند.

بر اساس گزارش این روزنامه متوسط قیمت آپارتمان در پردیس از متری ۹ میلیون به متری ۸ میلیون سقوط کرده است که در نتیجه افت قیمت در آپارتمان های بالای ۱۰۰ متری به ۱۰۰ میلیون تومان و بیشتر بالغ می شود.

به این ترتیب به نظر می رسد که دوره کوچ سرمایه ها به بازار مسکن شهرک هایی همچون پردیس و پرند به پایان رسیده و صاحبان واحدهای مسکونی در این شهرک ها باید شاهد دوره ای از افت قیمت مسکن و در واقع کم شدن ارزش سرمایه خود باشند.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟