کاهش قیمت دلار به ضرر کیست؟!

به گزارش رکنا، دیشب سکه در معاملات پشت خطی محدوده ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی را از دست داد. به گفته فعالان، افت قیمت دلار خیلی زود بر روی انتظارات بازیگران بازار سکه اثرگذاشت و موجب ایجاد جو کاهشی در معاملات پشت خطی فلز گران بهای داخلی شد. به گفته فعالان، در صورتی که افت قیمت دلار ادامه پیدا کند، ممکن است قیمت سکه امروز به سوی پناه گاه ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی حرکت کند.

سکه

سکه بازان بارها در امسال از این سطح حفاظت کرده‌اند و افت به زیر آن، می‌تواند انتظارات کاهشی را با قدرت زیادی فعال تر کند. البته سکه در روزهای اخیر بارها رفتار غیرمنتظره‌ای داشته است و ممکن است افت انتهای وقت دیروز در بازار روز پنج شنبه چندان جدی گرفته نشود. عامل تعیین‌کننده جهت قیمت سکه، روند قیمت دلار خواهد بود. اینکه اسکناس امریکایی مرز ۲۵ هزار تومانی را حفظ کند یا از دست بدهد، برای سکه بازان اهمیت حیاتی خواهد داشت. در بازار طلای جهانی نیز دیروز سیگنال افزایشی خاصی به سکه داده نشد. طلا در صورتی که بالای سطح هزار و ۷۵۰ دلاری برود، به قیمت سکه سیگنال صعودی خواهد داد و در صورت از دست دادن محدوده هزار و ۷۲۰ دلار، سکه بازان را تشویق به فروش خواهد کرد.

در این میان، کاهش حباب قیمت سکه به محدوده ۴ درصدی تا حدی افزایشی‌های بازار را خوشبین کرده است. آنها تصور می‌کنند هر چقدر حباب سکه کاهش پیدا کند، سکه ارزش واقعی بیشتری برای خرید پیدا می‌کند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟