پیش‌بینی بورس تا انتخابات 1400

به گزارش رکنا، پیش‌بینی سال ۱۴۰۰ با ابهامات زیادی همراه است و متغیرهای سیاسی نیز بر روند بازار سهام تاثیرگذارند. اما بورس تا قبل از انتخابات چه می‌شود؟

پیمان حدادی کارشناس بازار سرمایه در رابطه با احتمال کاهش قیمت دلار تا انتخابات گفت:قیمت ارز یکی از مهم‌ترین عواملی است که می‌تواند بر بازار سرمایه تاثیرگذار باشد که در این رابطه دو دیدگاه وجود دارد. با توجه به اینکه به انتخابات نزدیک می‌شویم شاید نگاه دولت به کنترل مقطعی قیمت ارز باشد و از طرفی قرارداد ۲۵ ساله با چین نیز می‌تواند در رابطه با کاهش قیمت ارز موثر باشد. اما از طرفی رشد نقدینگی، کسری بودجه شدید دولت و پول چاپ کردن بانک مرکزی برای کمک به کسری بودجه دولت، جبران ۱۰ هزار میلیارد از کسری بودجه سال ۹۹ به صورت پولی و کسری تجاری ۴ میلیارد دلاری در سال ۹۹ نشان دهنده این موضوع است که کاهش قیمت ارز زیاد محتمل نیست.

این کارشناس در رابطه با قیمت‌های جهانی گفت: در بحث قیمت‌های جهانی خیلی از کارشناسان عقیده دارند چون عرضه و تقاضا باعث رشد قیمت‌ها نشده است قیمت‌ها حباب دارد و ریزش خواهد کرد اما برخی دیگر نیز عقیده دارند به دلیل ادامه افزایش تورم جهانی به دلیل شیوع کرونا و ادامه چاپ پول توسط بانک‌های مرکزی در کشورها، قیمت‌های جهانی چشم‌اندازی افزایشی دارند.

این کارشناس در ادامه گفت: در کنار هر متغیر تاثیرگذار بر بازار سرمایه هم دیدگاه مثبت وجود دارد و هم دیدگاه منفی و این موضوع پیش‌بینی‌ها را سخت می‌کند. حالا عوامل سیاسی مانند برجام نیز بر بازار سهام تاثیر دارد که اصلا وضعیت مشخصی ندارد و همین موضوع اعث شده تا سال ۱۴۰۰ به شدت با ابهام همراه باشد.

این کارشناس در رابطه با پیش‌بینی بورستا خرداد ماه گفت: به عقیده من با در نظر گرفتن قیمت دلار، قیمت‌های جهانی و عوامل سیاسی، بازار سهام تا خرداد ماه به محدوده یک میلیون و ۶۰۰ یا ۷۰۰ هزار واحد خواهد رسید.

این کارشناس در رابطه با صنایع پیش‌رو تا خرداد ماه گفت: بیشتر صنایع شاخص‌ساز را مد نظر دارم و به نظرم تا خرداد ماه رشد شاخص کل بسیار بیشتر از شاخص هم‌وزن باشد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟