قیمت خودرو 1 تا 3 میلیون تومان ارزان شد

به گزارش رکنا، هر ساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال بازار خرید و فروش خودرو با رونق بسیار بالایی روبرو بود و هر کس در صدد خرید خودرو بود تا بتواند سفرهای نوروزی را به راحتی انجام داده و دغدغه ای در تعمیر خودرو نداشته باشد اما در دو سال اخیر نوسان قیمت ارز و اختلاف قیمت بالای کارخانه تا بازار عاملی شد تا دیگر مردم رغبتی به خرید خودرو آن هم در روزهای پایان سال نداشته باشند البته شرایط شیوع کرونا نیز بر حجم کسادی بازار خودرو اضافه کرده است.

در حال حاضر به اعتقاد فعالان بازار قیمت انواع خودروهای داخلی همان قیمت دی ماه است و حتی روند نزولی خود را مدام طی می کند.

قیمت سمند و پراید در بازار

در خودروهای داخلی کاهش قیمتها امروز بین یک تا 3 میلیون تومان بوده است به نحوی که سمند ال ایکس با کاهش 1 میلیون تومانی 175 میلیون تومان، سمند سورن 238 میلیون تومان، پژو 206تیپ دو با قیمت 185 میلیون تومان و پژو 206 تیپ پنج با قیمت 248 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.

همچنین پراید 111 با کاهش یک میلیون تومانی 127 میلیون تومان، پراید 131 با کاهش دو میلیون تومانی 107 میلیون تومان، تیبا صندوقدار با کاهش سه میلیون تومانی 119 میلیون تومان، و تیبادو با قیمت 129 میلیون تومان به فروش می رسد.

به اعتقاد فعالان بازار روند کاهش قیمتها در بازار خودرو تا اوایل اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و کسادی همچنان در معاملات حاکم است.

در خودروهای وارداتی هم به دلیل روند کاهش قیمت توقف معاملات به وجود آمده است. البته افزایش قیمت ها در بخش خودروهای داخلی به حدی بوده است که با وجود کاهش قیمت ها هنوز خرید توجیهی ندارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟