پیش بینی وضعیت بورس امروز یکشنبه 17 اسفند

به گزارش رکنا، در اولین روز کاری هفته شاخص کل بورس باز هم ریزش کرد و سطح حمایت یک میلیون و 170 هزار واحدی را شکست. پیش از این تحلیل‌گران تکنیکی این سطح حمایت را بسیار مهم می‌دانستند و معتقد بودند در صورت شکسته شدن، این سطح به عنوان سطح مقاومت عمل خواهد کرد و در آینده شاخص به سختی از این رقم بالاتر خواهد آمد.

با آن که پس از تغییر دامنه نوسانْ روند نزولی شاخص آهسته‌تر شده است اما این روند تدریجی تنها تعدیلات قیمتی را زمان‌بر کرده و بازار را دچار فرسایش کرده است. شاخص کل تا پایان معاملات دیروز نسبت به روز اجرای دامنه نوسان نامتقارن (25 بهمن ماه) حدود 93 هزار واحد کاهش یافته است.

روز شنبه که شاخص از سطح یک میلیون و 170 هزار واحد پائین‌تر آمد، برای دومین بار بورس یک سطح حمایت دیگر را شکست. پیش از این سطح حمایت یک میلیون و 210 هزار واحد در معاملات ششم اسفند شکسته شده بود. تحلیل‌گران تکنیکی سطح حمایت بعدی را یک میلیون و 130 هزار واحد معرفی می‌کنند.

با توجه به تداوم روند نزولی شاخص و مقاومت‌های قدرتمندی که در بازار وجود دارد به نظر می‌رسد شاخص در یک روند تدریجی به سوی سطح حمایت بعدی نزول خواهد کرد. خصوصا اینکه هنوز بورس با بی‌اعتمادی و خروج سهام‌داران حقیقی روبه‌رو است. دیروز برای پانزدهمین روز کاری متوالی شاهد خروج پول حقیقی بودیم و 689 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بازار خارج شد و سهام‌داران حقیقی همچنان بیش از آن که بخرند، می‌فروشند. آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟