پشت پرده بحران بورس از زبان محسن رضایی / بورس به کجا می رود ؟ + فیلم
حجم ویدیو: 18.83M | مدت زمان ویدیو: 00:02:53

به گزارش رکنا، دیروز برای نهمین روز متوالی شاخص بورس نزول کرد. افت 11 هزار و 855 واحدی بیشترین میزان افت شاخص از زمان تغییر دامنه نوسان از 25 بهمن به این سو است. در واقع می‌توان گفت نه تنها نزول تدریجی شاخص ادامه دارد بلکه این روند کمی پرشتاب‌تر هم شده است.

روز گذشته رقم خروج پول حقیقی 837 میلیارد تومان بود که بالاترین رقم در 7 روز معاملاتی گذشته از 28 بهمن به این سو است. در پایان معاملات شنبه ارزش صف‌های فروش باز هم بیش از صف‌های خرید بود و بازار با مازاد عرضه سنگینی بسته شد.

همچنین سهم معامله‌گران حقیقی از فروش‌ها بیش از سهم آن‌ها از خریدها بود. در سمت تقاضا، 57 درصد خریدها توسط معامله‌گران حقیقی و 43 درصد توسط معامله‌گران حقوقی انجام شد. در سمت عرضه نیز 88 درصد فروش‌ها توسط معامله‌گران حقیقی و 12 درصد توسط حقوقی‌ها انجام شد.

شاخص کل به کانال 1.1 میلیونی سقوط کرد تا بار دیگر سطح حمایت یک میلیون و 200 هزار واحدی را از دست بدهد. سطح حمایتی که به گفته برخی از تحلیل‌گران تکنیکی می‌تواند به سقف مقاومت تبدیل شود و این بار بازگشت شاخص به کانال بالاتر سخت‌تر شود. سطح حمایت بعدی که این تحلیل‌گران معرفی می‌کنند رقم یک میلیون و 170 هزار واحد است. در نتیجه با توجه به سقوط شاخص در روز شنبه و تداوم خروج پول حقیقی از بورس چشم انداز بازار همچنان نزولی باقی ماند.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این خصوص با انتقاد از سیاست های ضد تورمی دولت، درباره پشت پرده بحران بورس افشاگری کرد.

آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟