این دارندگان سهام عدالت سود سالانه دریافت نمی کنند

به گزارش رکنا، پس از آزادسازی سهام عدالت ، حدود ۳۰ میلیون نفر از مشمولان این سهام روش غیرمستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب کرده و در واقع سهام‌دار شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی شدند. شرکت‌هایی که یکی پس از دیگری وارد تالار شیشه‌ای می‌شوند و سهام برخی از آنها قابل معامله شده است.

بر این اساس حدود دو ماه است که مسئولان گاه و بیگاه از مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده بودند می‌خواهند در سجام ثبت نام کنند.

یکی از دلایل این اصرار پرداخت سود سالانه سهام عدالت است. درواقع تا زمانی که مشمولان در سجام ثبت نام نکنند، نیمتوانند سود سالانه سهام خود را دریافت کنند.

از سوی دیگر قرار است ۲۱ اسفندماه، مجامع شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برای انتخاب اعضای هیات مدیره برگزار شود و مشمولان تنها زمانی می‌توانند در انتخاب اعضا نقش داشته باشند که سجامی شده باشند و رای خود را به صورت الکترونیکی اعلام کنند.

لازم به ذکر است برای برگزاری مجمع لازم است بیش از ۵۰ درصد سهام داران در مجمع حضور داشته باشند اما اگر در جلسه اول تعداد حاضرین به حد نصاب نرسید، جلسه ۱۰ روز بعد با هر تعداد سهام دار برگزار خواهد شد. بنابراین افرادی که در سجام ثبت نام نکرده‌اند امکان صدور رای در مجمع را ندارند.

طبق اخرین آمار از ۳۰ میلیون نفر، ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سجام ثبت نام کرده‌اند. همچنین استان‌های کرمان، فارس و یزد بیش از ۶۵ تا ۷۳ درصد سهام داران در سجام ثبت نام کرده‌اند که بیشترین میزان بوده است.

بر این اساس ثبت نام در سجام رایگان است و افراد می‌توانند با مراجعه به سایت WWW.SEJAM.IR نسبت به ثبت نام اقدام کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟