به گزارش رکنا،یکی از کسب و کارهایی که بعد از کرونا بازارش همچنان گرم است بازی‌های رایانه‌ای و صنعت ساخت بازی‌های جدید است.کارشناسان معتقدند این شغل بازاری چند میلیارد نفری دارد.
البته از رایانه های پیشرفته و کوانتومی هم نمی توان گذشت. رایانه‌های جدید در حال تحول هستند و رایانش کوانتومی از جمله این تحول‌ها محسوب می‌شود. رایانه‌ها جدید توانایی حل مسائلی را در آینده دارند که این روزها حل کردن آنها بیشتر شبیه رویاست تا واقعیت.به گزارش مجله فوربس الگوریتم‌ها در آینده بخش زیادی ازجهان را اداره می کنند.


بازار داغ زباله و خودروی برقی

یکی دیگر از شغلهایی که در آینده می توان روی پولسازی آن حساب کرد تبدیل زباله به انرژی است. میلیون‌ها کیلوگرم زباله در آمریکا با فناوری جدید می‌توانند انرژی تولید کنند یا دوباره به چرخه مصرف بازگردد.
همچنین خودرو‌های الکتریکی یکی دیگر از کسب کار‌هایی است که بشدت رشد می کند . به همین دلیل خودروسازی تسلا توانسته در مدت کمی از خودروسازان سنتی جلو بزند.در آینده کسب و کار‌های وابسته به ژنتیک هم رشد قابل توجهی پیدا می کند.


طراحی و برنامه سازی از شغلهای پر درآمد

گفته می شود رباتیک و توسعه هوش مصنوعی از کار‌های آینده دار است. هم اکنون پردازنده‌های قدرتمندی در حال ساخت است و بسیاری از کار‌ها در آینده توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود. ربات‌ها هم در این زمینه پیشرفت زیادی می کنند. در این بخش طراحی، برنامه نویسی، ساخت و نهادینه سازی تمام این ربات‌ها باعث ایجاد میلیون‌ها شغل می‌شود.
در زمینه فضا هم در سال‌های آینده برنامه‌های بزرگی در دست اجرا است که سفر انسان به مریخ از آن جمله است توسعه فضاپیما‌های جدید و موتور‌های آن‌ها از جمله کسب و کار‌های رو به رشد خواهد بود.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟