پیش‌بینی بورس و طلا فردا دوشنبه 6 بهمن 99

به گزارش رکنا، بورس به دلیل بازگشت تقاضا مثبت نشد بلکه به دلیل کاهش و از بین رفتن فشار فروش مثبت شد و در محدوده یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد شاخص کل حمایت شد و روند نزولی متوقف شد، اما فشار فروش امروز افزایش یافت و شاخص کل بعد از صعود بیش از ۲ درصدی روند نزولی پیدا کرد و در نهایت با صعود یک درصدی به کار خود پایان داد. اما با وجود پایان مثبت شاخص کل، اکثر نمادهای بازار سرمایه روند نزولی داشتند.

ایمان رئیسی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با بورس فردا گفت: بازار سهام به دلیل افت زیادی که داشت مثبت شد و احتمالا با شروع معاملات بورس فردا عرضه‌ها شدت خواهد گرفت.

این کارشناس در رابطه با محدوده مقاومت و حمایت شاخص کل گفت: محدوده حمایتی شاخص کل عدد یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد و محدوده مقاومتی عدد یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد است و به نظرم بورس از محدوده یک میلیون و ۱۵۰ هزار واحد ریزش بیشتری نخواهد داشت و بازار در همین محدوده متعادل می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نماد فولاد گفت: با توجه به اینکه سیر حرکت نماد فولاد و شاخص کل بسیار مشابه یکدیگر است اگر نماد فولاد از مقاومت خود عبور کند احتمالا شاخص کل نیز روندی صعودی خواهد داشت. نماد فولاد روی رقم ۱۲۰۰ تومان یک مقاومت مهم دارد که اگر از این مقاومت عبور کنیم احتمال می‌رود شاخص کل تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رشد کند. اما اگر از این مقاومت عبور نکنیم یعنی بازار سهام هنوز به اصلاح تمایل دارد.

این کارشناس در پایان گفت: امیدوارم فردا از بورس حمایت شود همانطور که امروز در مقاطعی عرضه‌ها جمع شد.

کارشناسان عقیده دارند دلیل پایدار نبودن صعود بورس کمبود نقدینگی در بازار سهام است و برای تداوم روند صعودی باید پول وارد بازار شود. از طرفی باقر خادمی عقیده دارد روند عرضه‌ها در بورس طبیعی است و بازار سهام روند خوبی را تا پایان سال طی خواهد کرد و شاخص کل به یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد خواهد رسید.

پیش‌بینی قیمت طلا فردا ۶ بهمن ۹۹ / سکه ۱۱ میلیون تومان می‌شود؟

با نوسان قیمت دلار، طلا در بازار ایران ۲۶ هزار تومان گران شد. رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: پیش‌بینی می‌شود فردا هم قیمت طلا کمی گران شود. اما چنانچه ثبات در بازار ارز تداوم داشته باشد، طلا گران نمی‌شود.

به گزارش تجارت‌نیوز انس جهانی طلا امروز در محدوده یک هزار و ۸۵۶ دلار ثابت ماند اما دلار با ۳۵۰ تومان افزایش به قیمت ۲۳ هزار و ۷۱۰ تومان رسید.

اگر چه فعالان بازار طلا با شروع کار بایدن در کاخ سفید گفته بودند طلا ارزان می‌شود اما طلا در بازار ایران به دلیل نوسان نرخ ارز گران شد.

به گفته رئیس اتحادیه طلای تهران، نوسان طلا جزئی است. پیش‌بینی می‌شود این نوسان‌ها در بازار طلا تا فردا ادامه‌دار باشد. چنانچه ثبات در بازار ارز تداوم داشته باشد، طلا چندان گران نمی‌شود.

روز گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران گفته بود: «قیمت طلا فردا در همین محدوده ثابت باقی می‌ماند.» پیش‌بینی که با نوسان قیمت دلار محقق نشد و سکه طرح جدید را ۲۳۰ هزار تومان و طلای ۱۸ عیار را ۲۶ هزار تومان در هر گرم گران کرد.

سکه طرح جدید 230 هزار تومان بالا رفت

محمدولی در ادامه با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: قیمت طلای ۱۸ عیار نسبت به دیروز ۲۶ هزار تومان افزایش یافت و با نرخ یک میلیون و ۶۱ هزار تومان معامله شد. سکه طرح جدید هم نسبت به دیروز با ۲۳۰ هزار تومان رشد با قیمت ۱۰ میلیون و ۷۶۰ هزار تومان معامله شد.

همچنین امروز قیمت نیم سکه و ربع سکه نسبت به روز گذشته با ۵۰ هزار تومان رشد به ترتیب با قیمت ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان فروخته شد.

سکه گرمی اما امروز ثابت باقی ماند و با قیمت ۲ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان معامله شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟