آخرین قیمت طلا و دلار در بازار / قیمت سکه یک میلیون تومان افزایش یافت

در دومین هفته آذر ۹۹ بازار قیمت سکه و ارز به طور کلی روند صعودی را تجربه کرد و سکه از کانال ۱۰ میلیون تومانی به پله ۱۲ میلیون تومان صعود کرد و ارز برخلاف هفته گذشته به کانال قیمتی بالاتری رسید.

در ابتدای هفته روند افزایش قیمت با شیب ملایمی همراه بود و حتی در برخی ساعات شاهد کاهش قیمت طلا و سکه بودیم اما در روزهای چایانی هفته بازار طلا و سکه گوی سبقت را ربودند و میزان افزایش قیمت آن ها شدت گرفت.

نرخ یورو بیش از یک هزار تومان افزایش یافت

در دومین هفته آذر نرخ ارز روند افزایشی داشت به طوری که قیمت دلار و قیمت یورو در اولین روز هفته به ترتیب با قیمت ۲۴ هزار و ۷۵۰ تومان و ۲۹ هزار و ۵۵۰ تومان به فروش رسیدند که دلار با افزایش ۷۲۰ تومانی به قیمت ۲۵ هزار و ۴۷۰ تومان رسید و یورو یک هزار و ۳۵۰ تومان گران شد و با مبلغ ۳۰ هزار و ۹۰۰ تومان داد و ستد شد.

افزایش یک میلیون تومانی نرخ سکه در دومین هفته قرنطینه

بازار طلا و سکه از افزایش قیمت جا نماند و همسو با بازار ارز روند صعودی را پیش گرفت به طوری که سکه با افزایش یک میلیون تومانی از قیمت ۱۰ میلوین و ۹۰۰ هزار تومان به کانال ۱۲ میلیون تومان رسید و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز در ابتدای هفته به قیمت یک میلیون و ۴۱ هزار تومان رسیده بود که به نرخ یک میلیون و ۱۲۰ تومان افزایش یافت.

افزایش قیمت طلا و سکه در دوران رکود شدید معاملات

محمد کشتی آرای نائب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر در در باره علت تغییرات قیمت طلا و سکه گفت: با توجه به اینکه هفته دوم قرنطینه سپری شد و در این ایام با توجه به اینکه مراکز فروش طلا و سکه تعطیل بود و داد و ستد‌ها به شدت کاهش یافته بود، اما نکته قابل توجه این است که بر خلاف ۱۰ روز گذشته که قیمت جهانی طلا روند نزولی داشت، اما در چند روز اخیر نرخ اونس جهانی روند افزایشی را به خود گرفت به طوری که حدود ۶۰ دلار اونس جهانی افزایش یافت.

او افزود: قیمت ارز یکی از عوامل اثر گذار بر تغییر نرخ طلا و سکه بود به طوری که قیمت ارز در هفتته گذشته سیر نزولی به خود گرفته بود و همین امرسبب شد نرخ طلا و سکه کاهش یابد، اما در چند روز گذشته با افزایش تقاضای به وجود آمده برای ارز سبب افزایش قیمت آن شد که به دنبال آن نرخ طلا و سکه افزایش یافت.

کشتی آرای تصریح کرد: تغییرات قیمت اونس جهانی طلا و ارز سبب شد روند نزولی نرخ طلا و سکه تغییر کند چراکه سکه که با کانال ۱۰ میلیون تومانی تومانی نزدیک شده بود در اواخر این هفته به ۱۲ میلیون تومان رسید. این در حالی بود که معاملات به طور عمده تعیل بود و با داد و ستد‌ها در حداقل قرار داشت البته به طور کلی داد و ستد در کشور جریان داشت و خیلی از شهر‌های در وضعیت نارنجی و سفید بودند که در این شهر‌ها معاملات انجام می‌شد، اما این معاملات به میزانی نبود که تاثیری بر روی قیمت طلا و سکه بگذارد.

او بیان کرد: هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در این هفته حدود یک میلیون تومان افزایش قیمت داشت نیم سکه نیز تقریبا ۴۰۰ هزار تومان نوسان قیمت را تجربه کرد همچنین ربع سکه با افزایش ۲۵۰ هزار تومانی همراه بود

کشتی آرای گفت: سکه‌ های یک گرمی در این هفته حدود ۱۰۰ هزار تومان نوسان داشت و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۱۶۰ هزار تومان گران شد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟