سقوط میلیاردی قیمت خودروهای خارجی و داخلی + مقایسه قیمت ها

به گزارش رکنا، سایت‌های خودرویی و آگهی‌های درج شده در کانال‌های واتساپی، تلگرامی و اینستاگرامی حاکی از این است که هر دستگاه بی. ام. و 730 که در حدود 20 روز گذشته و پیش از تعطیلات کرونایی تا نه و نیم میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها در قیمت 6 میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.

قیمت روز خودرو

لکسوس ان. ایکس که حدود دو هفته پیش پنج میلیارد تومان قیمت خورده بود، این روزها بین 3.4 تا 3.5 میلیارد تومان قیمت دارد.

همچنین فولکس واگن تیگوان که پیشتر تا 3.5میلیارد تومان قیمت داشت، این روزها در قیمت 2.4 میلیارد تومان نیز خریدار ندارد.

قیمت خودرو مدل 2017 صفر کیلومتر سانتافه ، شاسی‌بلند محبوب گروه خودروسازی هیوندای کره‌جنوبی نیز از سه میلیارد و 100 میلیون تومان در 15روز گذشته به 2 میلیارد و 100 میلیون تومان در آگهی‌ها کاهش داشته و نمونه‌های کارکرده این خودرو که تا دو هفته پیش 2.5 میلیارد تومان قیمت داشت این روزها به حدود 1.6 میلیارد تومان کاهش یافته است.

همچنین هر دستگاه مزدا 3 صفر کیلومتر که فروشندگان تا یک میلیارد و 300میلیون تومان برای آن مطالبه می‌کردند، این روزها با افتی چشمگیر به حدود 860 میلیون تومان رسیده است.

سیتروئن سی3 مونتاژی سایپا که تا یک میلیارد و 280 میلیون تومان هم آگهی می‌شد، این روزها در حدود 830 میلیون تومان قیمت دارد و پژو 2008 مونتاژی ایران‌خودرو که نمونه صفر کیلومتر سفید رنگ آن تا یک میلیارد و 200 میلیون تومان قیمت خورده بود، زیر 800 میلیون تومان و در برخی آگهی ها تا 780 میلیون تومان پایین آمده است.

برخی نمایشگاه‌داران اظهار داشتند: این روزها نمایشگاه‌ها به دلیل تعطیلات و محدودیت‌های کرونایی تعطیل هستند و ما فقط به اندک تلفن‌ها جواب می‌دهیم.

آنان با بیان‌ اینکه تقاضایی برای خودروی خارجی وجود ندارد، تصریح‌کردند: قیمت‌ها به‌طور متوسط نسبت به 10 تا 15روز گذشته و پیش از تعطیلات، دست‌کم 30 درصد کاهش یافته که این کاهش برای خودروهای گران‌قیمت‌تر بالای 30 درصد است.

پیشتر نایب رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی پایتخت گفته بود: اگر دلار تا مرز 18 تا 20 هزار تومان ریزش کند، قیمت کاذب خودروهای خارجی دست‌کم تا 40 درصد پایین می‌آید.

نعمت‌اله کاشانی‌نسب تاکید کرد: با وضع محدودیت‌های دو هفته‌ای کرونایی، بازار راکد خودرو در رکودی شدیدتر فرو رفته و قیمت‌ها همچنان در سراشیبی نزول است، از همین رو مقاومت برخی فروشندگان خودرو در مقابل کاهش قیمت‌ها بی‌فایده است.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟