افت قیمت فولاد در آینده نزدیک

به گزارش رکنا ، نایب رئیس دوم مجلس با بیان اینکه قیمت هرتن سیمان باید به ۲۹۰ هزار تومان برسد،گفت:با اقدامات و برنامه ریزی‌های صورت گرفته،قیمت هر کیلو فولاد از ۱۷ هزار تومان به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافت.

علی نیکزاد با اشاره به هماهنگی‌های به عمل آمده بین مجلس و وزارت صمت برای واقعی‌تر شدن قیمت فولاد و سیمان در کشور گفت: در حال حاضر تولید سالانه فولاد در کشور ۳۰ میلیون تن و تولید سیمان ۶۱ میلیون تن است که از این میزان تولیدات به ترتیب مصرف داخلی فولاد ۱۰ میلیون تن و سیمان ۵۰ میلیون تن است.

قیمت عرضه شده فولاد در کشور بیشتر از قیمت جهانی است

نیکزاد با اشاره به اینکه قیمت عرضه شده فولاد در کشور هم اکنون بیشتر از قیمت جهانی آن است، گفت: با اقدامات و برنامه ریزی‌های صورت گرفته، قیمت هر کیلو فولاد از ۱۷ هزار تومان به ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافت و با جلسات متعددی که مجلس با وزیر صمت داشته است، آقای رزم حسینی قول دادند که قیمت فولاد را در آینده نزدیک به زیر ۱۰ هزار تومان برسانند.

نایب رئیس مجلس افزود: اینکه هر کسی بخواهد فولاد را خارج از بورس معامله و وزارت صمت را تخریب کند، کار خلافی است و حتماً باید این خرید و فروش از طریق بورس انجام شود و اعتماد به مجلس این است که قیمت فولاد حتماً باید به زیر ۱۰ هزار تومان در آینده برسد.

50 دلار ارزبری فولاد در هر تن

نایب رئیس دوم مجلس میزان ارزبری فولاد در هر تن را ۵۰ دلار ذکر کرد و گفت: این میزان ارزبری برای هر کیلو فولاد بیش از ۱,۵۰۰ تومان اثرگذاری نخواهد داشت.

وی افزود: اعتقاد بخش خصوصی‌ فولاد هم بر کاهش قیمت فولاد تا زیر ۱۰ هزار تومان است.

نیکزاد درباره قیمت واقعی سیمان در بازار نیز گفت: قیمت سیمان نیز چه به صورت پاکت و چه به صورت فله‌ای باید به هر تن زیر ۲۹۰ هزار تومان برسد و مجلس به صورت جدی این امر را پیگیری خواهد کرد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟