سهام عدالت مجددا قیمتی شد ؟

به گزارش رکنا،طی مدت شروع رشد شاخص کل از هفته اخیر ارزش سهام عدالت نیز از ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به حدود ۱۳ میلیون تومان رسیده است اما طی معاملات دو روز اخیر ارزش سهام عدالت درجا زده است.
امروز نیز در پایان معاملات بازار سهام ارزش سهام عدالت به ۱۲ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان رسید و نسبت به دیروز حدود ۱۵۰ هزار تومان رشد داشت.
معاملات سهام عدالت قبل از توقف فروش این سبد به صورت بلوکی انجام می‌شد و فقط بازارگردان‌ها می‌توانستند سهام عدالت بخرند اما به دلیل اینکه بازارگردان‌ها به نوعی درگیر جمع کردن صف‌های فروش و خرید بورس بودند عملا سهام عدالت فروش نمی‌رفت و کسانی که سهام عدالت خود را فروخته بودند نیز از تاخیر در واریز پول خود شاکی بودند.
فروش سهام عدالت به دلیل اینکه عرضه در بازار سهام زیاد بود متوقف شده بود.
به نظر می‌رسد با رشد شاخص کل بازار سهام، ارزش سهام عدالت نیز بیشتر شود، اما ارزش حدودا ۱۳ میلیونی سهام عدالت در حالی است که در دوره قبل از اصلاح قیمتی بازار سهام سهام عدالت حدود ۲۱ میلیون تومان ارزش داشت.
با این حساب ارزش ۶۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به ۷ میلیون و ۷۳۴ و ۳۰ درصد آن به ۳ میلیون و ۸۶۷ هزار تومان رسید.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟