پیش بینی شرکت‌های بازرگانی از قیمت نفت

قیمت نفت / بهای معاملات نفت برنت روز پنج شنبه تحت تاثیر وضع محدودیتهای جدید از سوی اقتصادهای اروپایی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا و ابهامات فزاینده نسبت به دورنمای رشد اقتصادی و احیای تقاضا برای سوخت، ۱.۶ درصد نزول کرد و به ۴۲ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید.

 

راسل هاردی، مدیرعامل شرکت ویتول در اظهاراتی در مجمع انرژی اینتلیجنس پیش بینی کرد که قیمت نفت در اکتبر سال ۲۰۲۱ به ۵۵ دلار در هر بشکه می رسد در حالی که جرمی وایر، مدیرعامل ترافیگورا قیمت نفت را ۵۲ دلار و توربیورن تورنکوئیست، مدیرعامل شرکت گانور ۵۰ دلار پیش بینی کردند.

این مدیران همچنین اظهار کردند که تقاضا در اروپا و آمریکا احتمالا به پیک خود رسیده است با این حال آنها انتظار دارند تقاضای بسیار قوی برای نفت و سایر کالاها از سوی چین وجود داشته باشد که به نظر می رسد اقتصادش از بحران پاندمی قویتر خارج شده است.

مدیرعامل ویتول گفت: احیای تقاضا در نیمکره شمالی، در اروپا و آمریکا، حداقل تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ که احتمالا تا آن زمان واکسنی برای کووید ۱۹ تولید می شود، کند خواهد بود. با این حال تقاضای آسیا به استثنای تقاضا برای سوخت جت تا پایان امسال به سطح پیش از شیوع ویروس کرونا بهبود پیدا می کند.

بر اساس گزارش رویترز، هاردی گفت: کاهش عظیم سرمایه گذاری در تولید نفت احتمالا باعث خواهد شد قیمت نفت سه تا پنج سال دیگر جهش جدیدی پیدا کند. ویتول پیش از این اعلام کرده بود ممکن است در تولیدکنندگان نفت آمریکا سرمایه گذاری کند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟