چرا واریزی های فروش سهام عدالت به صورت مرحله ای انجام می شود؟

به گزارش رکنا، همانطور که قبلا بیان شد فروش سهام عدالت بر اساس شرایط بازار و به نحوی انجام می شود که کمترین آسیب به کلیت بازار وارد شود. در واقع معامله گران کارگزاری ها طی هماهنگی با ناظر بازار این معاملات را به صورت مرحله ای طوری انجام می دهند تا دیگر مردمی که در بازار بورس سرمایه گذاری کردند بخاطر حجم بالای سفارشات سهام عدالت، دچار صف فروش و زیان نشوند، این امر هم بنفع دارندگان سهام عدالت می باشد هم به نفع مردمی که در بازار بورس سرمایه گذاری کرده اند.

در واقع مدیریت فروش و بازارگردانی مثل تمام بازارهای بین المللی جهت جلوگیری از رفتارهای هیجانی بایستی صورت پذیرد و حتی این امر در سایر بازارهای دیگر ایران (از جمله دلار و...) می تواند الگویی باشد تا از رفتارهای هیجانی و گله وار که بیشترین آسیب را بدنبال خواهد داشت، جلوگیری شود.

توصیه این است اگر متقاضی فروش سهام عدالت هستید، اندکی صبر کنید تا با کمترین آسیب به کلیت بازار و به صورت مدیریت شده این سفارشات انجام شود و حتی کسانی که نیاز مبرم مالی ندارند بدلیل ارزشمند بودن سهام عدالت فروش خود را به زمان دیگری موکول کنند تا کسانی که واقعا نیاز مبرم مالی دارند بتوانند با صرف زمان کمتری به پول برسند و طبیعتا این امر هم نیازمند هماهنگی هوشمند بین ارکان بازار و کارگزاران و بازارگردانان و دیگر سرمایه گذاران خرد بورس می باشد که تا کنون در این حجم و مقیاس صورت نگرفته است و شاید آزمونی جهت یادگیری و آغاز پارادایم شیفت در برخی ارکان حکومتی و خصوصی باشد که پس از حدود 14 سال عملیات آزاد سازی سهام عدالت به صورت عملیاتی آغاز گردیده است و پیش بینی می گردد تا ماههای آینده نیز چالش های آن ادامه یابد.

البته تا کنون معاملات و تسویه بیش از 3500 میلیارد تومان از فروشندگان سهام عدالت به صورت مرحله ای انجام شده و ما بقی کسانی که قبلا سفارش فروش ثبت کرده اند بنظر می رسد تا دو الی سه هفته آینده به صورت مرحله ای معاملات آنها انجام پذیرد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟