زمان ثبت‌ نام شاغلین فاقد بیمه آسیب دیده از کرونا اعلام شد

به گزارش رکنا، "حامد شمس "رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حساب شخصی توئیتر خود اعلام کرد: "وزارت ‌تعاون‌، کار و رفاه اجتماعی از صبح امروز 12 تیر پیامک دعوت از متقاضیان مشمول را ارسال کرد. متقاضیان می توانند از دوشنبه 16 تیر با مراجعه به سامانه کارا بخش تسهیلات کرونایی به آدرس https://kara.mcls.gov.ir ثبت نام کنند."
در همین زمینه وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی اعلام کرد: "با توجه به مصوبه کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا، صاحبان، شاغلان کسب و کارهایی که کد بیمه و کد کارگاهی ندارند، از سوی دولت حمایت می شوند.

با بررسی به عمل آمده، حدود 3 میلیون نفر شاغل در 14 رسته منتخب قرار دارند که مشمول حمایت‌های دولت می‌شوند. به منظور شناسایی این افراد با وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه از جمله کشور، فرهنگ و ارشاد اسلامی، میزان فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و ... هماهنگی لازم صورت پذیرفته است. بر همین اساس، بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر از شاغلان شناسایی و احراز شده‌اند.

ثبت نام از 16 تیر ماه

از صبح روز پنج‌شنبه 12 تیرماه، پیامک اطلاع رسانی و دعوت از متقاضیان مشمول دریافت تسهیلات از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است و متقاضیان مشمول می‌توانند از روز دوشنبه، 16 تیرماه با مراجعه به سامانه کارا - تسهیلات کرونا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام اقدام کنند."برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟