قیمت دلار ، سکه و طلا امروز چهارشنبه 4 تیر / سکه و دلار اوج گرفت

به گزارش رکنا، هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای 18 عیار هر گرم 843 هزار تومان، قیمت دلار 20 هزار و 100 تومان و قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید 8 میلیون و 770 هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم 8 میلیون و 250 هزار تومان است.

قیمت سکه

همچنین در بازار سبزه میدان، قیمت نیم‌ سکه بهار آزادی 4 میلیون و 370 هزار تومان، ربع‌ سکه بهار آزادی 2 میلیون و 470 هزار تومان و سکه گرمی یک میلیون و 230 هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلا

قیمت هر گرم طلای 18عیار هم 843 هزار تومان، هر گرم طلای 24 عیار یک میلیون و 127 هزار تومان و هر مثقال طلا 3 میلیون و 653 هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1770 دلار معامله می‌شود.

قیمت دلار و ارزهای دیگر

افزایش قیمت ارز در بازار داخلی و افزایش قیمت جهانی طلا از جمله دلایل رکوردشکنی های این روزهای طلا و سکه در بازار است؛ قیمت سکه در روزهای اخیر رکوردهای بالایی را به ثبت رسانده است اما باوجود افزایش قیمت ها در بازار طلا و سکه تقاضای اضافی وارد این بازار نشده و فعالان این بخش می گویند که قیمت ها متاثر از افزایش شدید قیمت دلار، رشد کرده اند.

افزایش قیمت ارز در هفته‌های اخیر موجب شده است بار دیگر رکوردهای بالایی برای دلار و یورو در تابلوی صرافی‌ها ثبت شود؛ البته دیروز قیمت دلار در بازار آزاد شاهد ثبت رکورد بالای 20 هزار و 500 تومان هم بود ولی بعد ازظهر دیروز ریزش قیمت ها در بازار موجب بازگشت قیمت دلار به کانال 19 هزار تومان هم شد.

از صبح امروز با مقاومت بازار، دلار در کانال 20 هزار تومان قیمت خورده و با قیمت 20 هزار و 100 تومان فروخته می شود؛ برهمین اساس در بازار آزاد هم‌اکنون یورو 22 هزار و 600 تومان و درهم امارات 5 هزار و 660 تومان اعلام شده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز چهارشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم با ثبات نسبت به روز کاری قبل 19 هزار و 595 تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت 19 هزار و 495 تومان خریداری می‌کنند، بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها با ثبات نسبت به روز کاری قبل 21 هزار و 695 تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها 21 هزار و 595 تومان است.

همزمان با تشدید نوسانات در بازار ارز، عرضه ارز از سوی بازارساز نیز افزایش یافته است اما آنطور که آمار و ارقام نشان میدهد، استقبال چندانی از این عرضه ها نشده است؛ به گفته مسئولان مربوطه طی روز گذشته معادل 76 میلیون یورو در قالب انواع ارز اعم از دلار آمریکا، یورو، یوان چین، درهم امارات، روپیه هند و... در سامانه نیما عرضه شده است.

به گفته مسئولان مربوطه بیانگر آن است که از این مبلغ معادل 18 میلیون یورو به فروش رفته و تقاضایی برای معادل 58 میلیون یورو باقیمانده وجود نداشته است.

ضمن اینکه روز قبل در بازار آزاد نیز شاهد افزایش عرضه از سوی بازارساز بودیم؛ به گفته مسئولان مربوطه عرضه سنگین ارز توسط بازارساز خریداری نداشته است.

بنا به گزارش ها علی‌رغم عرضه سنگین بازارساز در بازار دیروز کمتر از 3میلیون دلار از عرضه 55میلیون دلاری خریداری شده است.

به‌گفته کارشناسان، تسریع در بازگشت ارزهای حاصل از صادرات و عادی شدن روال تجارت کشور ناشی از کاهش پیامدهای شیوع ویروس کرونا موجب کاهش هیجانات در بازار ارز و ایجاد ثبات در آن خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟