برنج گران شد / قند و شکر در بازار چند؟

به گزارش رکنا، ​ انواع برنج داخلی و خارجی با تغییر نرخ در بازار عرضه می‌شوند. نرخ قند و شکر فله و بسته‌بندی نیز اعلام شد.بررسی نرخ برنج در بازار نشان می‌دهد، انواع برنج از نیمه اردیبهشت ماه با افزایش نرخ حدود ۲ هزار تومانی رو به رو شده است. سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به عنوان یکی از مراجع تعیین و اعلام نرخ کالاهای اساسی، فروردین ماه نرخ انواع برنج ایرانی را از ۱۵ تا ۲۳ هزار تومان ثبت کرد، درحالی که امروز نرخ هر کیلو گرم انواع برنج داخلی به ۱۶ تا ۲۵ هزار تومان رسیده است.

طبق اعلام سامانه اطلاع‌رسانی این سازمان، نرخ هرکیلوگرم برنج طارم بین ۲۴ تا ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان در بازار تعیین شده است. همچنین هر کیلو گرم برنج هاشمی با نرخ حداقل ۲۰ هزار و ۵۰۰ تومان و حداکثر ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان عرضه می‌شود. نرخ برنج خزر نیز برای هرکیلوگرم، بین ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان نرخگذاری شده است.

سازمان میادین میوه و تره‌بار نیز به عنوان یکی دیگر از متولیان عرضه کالاهای اساسی، هر کیلوگرم برنج داخلی را حداقل ۱۸ هزار و ۳۰۰ تومان و حداکثر ۲۵ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت‌گذاری کرد.

برنج خارجی

سامانه اطلاع‌رسانی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در گزارش خود، نرخ هر کیلو گرم برنج خارجی موجود در بازار را بین ۷ تا ۸ هزار و ۹۰۰ هزار تومان تعیین کرده است. در میادین میوه و تره بار نیز، هر کیلوگرم برنج خارجی حداقل ۵ هزار تومان و حداکثر ۸ هزار تومان نرخ‌گذاری شده است.

مصرف‌کنندگان برنج خارجی بدانند، هر کیلوگرم برنج پاکستانی باسماتی با نرخ مصوب ۸ هزار و ۹۰۰ تومان عرضه می‌شود. همچنین آنها می‌توانند هر کیلوگرم برنج تایلندی را با میانگین ۷ هزار و ۴۰۰ تومان خریداری کنند. برنج هندی نیز با نرخ مصوب هر کیلوگرم ۸ هزار تومان در دسترس مشتریان است.

قیمت قند و شکر

در بخش دیگری از گزارش سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، نرخ هر کیلوگرم شکر سفید فله ۴ هزار و ۷۰۰ تومان و هر کیلوگرم شکر بسته‌بندی ۵ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام شده است. انواع شکر فله و بسته‌بندی در میادین نیز به همین نرخ عرضه می‌شود.

هر کیلوگرم قند شکسته نیز در سامانه اطلاع‌رسانی نرخ کالاها، به نرخ حداقل ۸ هزار و ۲۰۰ تومان و حداکثر ۸ هزار و ۹۰۰ تومان ثبت شده است.

در میادین نیز قند در بسته‌بندی ۴۵۰ گرمی به نرخ ۳ هزار و ۸۰۰ تومان، قند ۷۰۰ گرمی ۵ هزار و ۸۵۰ تومان وبسته‌بندی‌های ۹۰۰ گرمی به نرخ ۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. همچنین نرخ هر بسته قند شکسته ۱۸۰۰ گرمی ۱۵ هزار تومان و بسته‌های سه کیلوگرمی آن ۲۴ هزار و ۷۰۰ تومان است. قند حبه نیز با نرخ هر کیلوگرم ۸ هزار و ۱۰۰ تومان فروخته می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟