مالکیت مردم در سهام عدالت از فردا / ورود فقط با کدملی

به گزارش رکنا، علیرضا صالح، رئیس سازمان خصوصی سازی درباره موافقت رهبر انقلاب مبنی بر آزاد سازی سهام عدالت اظهار کرد: اولین دستاورد آزادسازی سهام عدالت با ابلاغ مقام معظم رهبری این است که مردم ۲ گروه تقسیم می شوند. از فردا مشمولان می توانند به سامانه سهام عدالتwww.samanese.ir مراجعه و سهام شرکت های سهام عدالت را به مالکیت خود در بیاورند.این افراد می توانند با کد ملی خود وارد سامانه شوند.


وی افزود: به تناسب سهام مشمولان به بورس اعلام و سهام به نام خود مردم می شود. اما از مردم می خواهیم همگی ورود نکنند تا ترافیک در سامانه رخ ندهد.

صالح گفت: توصیه به فروش سهام نمی کنیم چرا که بازده وضعیت بورس بسیار مطلوب است. اما این اجازه را با برنامه ریزی و تعیین ساز و کار توسط شورای عالی بورس به دارندگان سهام ها می دهیم که سهام خودرا بفروشند.

این مقام مسئول تاکید کرد: از سال ۹۵ تا ۹۷ سود سهام به مردم پرداخت شد و از سال ۹۷ به بعد طرح آزادسازی سهام در مجلس بود و در نهایت با اجازه رهبر معظم انقلاب با سرعت بالا این امر عملیاتی می شود.

وی بیان کرد: با ورود مردم برای اعلام آمادگی ظرف مدت یک ماه سهام ها را به نام مردم خواهیم کرد و مابقی افرادی که مالکیت را به نام خود نزدند سهام دار شرکت های دارای سهام عدالت خواهند بود.

رئیس سازمان خصوصی سازی از آینده درخشان تر بورس خبر داد و گفت: فعلا مردم به فروش سهام اقدام نکنند چرا که بازار سرمایه درخشان است و با ورود ۵۰ میلیون سهام دار سهام عدالت به بورس وضعیت بهتر هم خواهد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟