به گزارش رکنا، وحید قبادی دانا، در جشن انقلاب برای فرزندان چندقلو اظهار داشت: در راستای سیاست های ابلاغی جمعیتی مقام معظم رهبری و با حمایت های دولت محترم تمامی خانواده هایی که فرزندان سه قلو به بالا دارند از بهمن ماه به صورت ماهانه مستمری دریافت می کنند و به طور مستمر از کمک هزینه معیشتی بهره مند خواهند شد.
وی ادامه داد: چراغ اول در این راه روشن شده و همکاری باقی دستگاه ها را برای ادامه مسیر می طلبد.

قبادی دانا آماری از میزان دوقلوها و چندقلوها در کشور ارائه داد و گفت: از سال ۹۳ تا سال ۹۷ هر سال بین یک میلیون و ۵۰۰ تا ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تولد داشتیم.

ریس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: سالانه حدود ۲۰ هزار تولد دوقلو در کشور ثبت می شود و ۴۰ هزار فرزند دوقلو به دنیا می آیند. میزان تولد سه قلویی نیز به طور سالانه بین ۶۵۰ تا ۸۵۰، تولد چهارقلویی بین ۲۰ تا ۴۰ و تولد پنچ قلویی بین ۱ تا ۸ مورد است.

قبادی دانا ادامه داد: بیشتر آمار چندقلوها مربوط به سه قلوها است. در سال ۹۳، ۸۶۸ خانواده، در سال ۹۴، ۸۸۳ خانواده در سال ۹۵، ۷۷۴ خانواده و در سال ۹۷، ۶۴۶ خانوار بچه سه قلو به دنیا آوردند.

او گفت: با لطف خدا و با حمایت های رهبر از این به بعد هر خانواده ای که فرزند سه قلو به بالا به دنیا آورد، مورد حمایت مستمر کمک هزینه های معیشتی قرار می گیرد و به خانواده های دوقلویی که مشکلات مالی دارند، نیز از زمان تولد تا پایان شش سالگی این کمک تعلق می گیرد.

رییس سازمان بهزیستی گفت: در مجموع برای خانواده های دوقلویی که نیازمند کمک دولت هستند و تمام خانواده های دارای سه قلو که در مجموع ۱۷ هزار خانوار را شامل می‌شود، کمک هزینه معیشتی تعلق می‌گیرد.

قبادی دانا درباره میزان هزینه کمک معیشتی گفت: به هر خانواده به صورت ماهانه مبلغی معادل ۴۰۰ هزار تومان تعلق می گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟