به گزارش رکنا، گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از صادرات ۶ ماهه نخست سال ۹۸ از ۲ برابر شدن صادرات میلگرد کشور و رسیدن به سطح ۱.۲ میلیون تن حکایت دارد.

در همین مدت صادرات تیرآهن با افت ۳۰ درصدی به کمتر از ۱۰۰ هزار تن کاهش یافته و عدد ۹۰ هزارتن را به ثبت رسانیده است. صادرات سایر مقاطع طویل فولادی نیز کمی بیشتر از ۱۰۰ هزار تن بوده است.

آمار تفکیکی منتشر شده توسط انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از صادرات محصولات فولادی کشور در نیمه نخست امسال نشان دهنده کاهش ۱۰ درصدی صادرات ورق‌های فولادی است.

هر چند که رکورد بیشترین نرخ رشد صادرات متعلق به ورق سرد با ۴۰۷ درصد رشد است اما با توجه به حجم اندک آن و کاهش حدود ۳۰ درصدی صادرات ورق گرم، صادرات مجموع محصولات تخت فولادی حدود ۵۰ هزار تن نسبت به نیمه نخست سال ۹۷ کاهش یافته و به ۴۷۸ هزار تن رسیده است.

صادرات ۶ ماهه ۹۸

این گزارش، رشد ۱۳ درصدی صادرات فولاد میانی و نزدیک شدن آن به مرز ۳.۲ میلیون تن را نشان می‌دهد. همچنین افزایش بیش از ۵۰۰ هزار تن در صادرات شمش بسیار قابل توجه است. با این حال کاهش ۱۵ درصدی صادرات اسلب، نشان دهنده لزوم توجه بیشتر به جزییات صادراتی این محصول است.

فولاد

گزارش صادرات نیمه نخست سال ۹۸ نشان می‌دهد صادرات آهن اسفنجی هم با رشد ۶۲ درصدی به بیش از ۶۰۰ هزار تن رسیده که نوید تنوع بیشتر در سبد صادراتی آهن و فولاد ایران را با خود به همراه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟