به گزارش رکنا، مهدی عصمتی‌پور معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی افزود: خرید تضمینی گندم از کشاورزان در استان آغاز شده است و هیچ‌گونه نگرانی بابت پرداخت بهای گندم تحویلی کشاورزان به مراکز خرید وجود ندارد.
وی با بیان اینکه برای خرید تضمینی گندم کشاورزان امسال 19 مرکز جمع آوری در شهرستان‌های استان فعال است، ادامه داد: بهای گندم خریداری شده از کشاورزان امسال در اسرع وقت و در نهایت 24 ساعت به حساب آنها پرداخت می‌شود.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: قیمت پایه هر کیلوگرم گندم تضمینی 1700 تومان است بنا بر میزان کیفیت محصول این قیمت افزایش نیز خواهد داشت.
عصمتی پور یادآور شد: با توجه به ورود بیش از حد دلالان به خرید گندم و جلوگیری از این مشکل، از کشاورزان انتظار داریم برای تحویل محصول خود به مراکز خرید و جمع‌آوری گندم مراجعه کنند.
وی سطح زیر کشت محصول گندم در استان را 18 هزار و 650 هکتار دانست و بیان کرد: میزان برداشت گندم از اراضی سطح زیر کشت بیش از 64 هزار تن پیش‌بینی شده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های کشاورزان و بهره‌برداران و همکاری آنها با دلالان تأخیر در پرداخت بهای محصول است که این موضوع امسال رفع شده و هیچ جای نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.
عصمتی پور یادآور شد: پارسال 10 هزار و 550 تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان استان خریداری شد که تمام مطالبات آنان در ماه‌های اول پرداخت شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟