محمدرضا پورابراهیمی درباره سرنوشت بازار Store ارز و به ویژه دلار بعد از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران اظهار کرد: مشکلاتی که ما در طی چندماه اخیر در بازار ارز و به خصوص در حیطه نوسانات قیمت دلار شاهد بودیم از منظر بنده به سیاست‎‌های آمریکا در قبال ایران ارتباط چندانی ندارد و ما باید در جهت تقویت سیاست‎های داخلی خود در حوزه اقتصاد اقدامات موثری را به کار ببندیم.

وی افزود: اینکه در شرایط فعلی کشور بخواهیم علت اصلی نوسانات بازار ارز را تحریم‎های آمریکا بدانیم قطعا استدلالی غیرمنطقی است و خود سبب خواهد شد تا ما شاهد افزایش قیمت ارز در روند معاملات بازار باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وابستگی قیمت ارز در داخل کشورمان به تحریم‎های آمریکا بسیار ناچیزتر از حد تصور است خاطرنشان کرد: بدون شک اگر دولت سیاست‎های مالی و پولی دقیقی را از سوی نهادهای چون بانک مرکزی در راستانی نظارت بر معاملات ارزی و برخورد با دلالان اتخاذ کند ما شاهد افزایش قیمت ارز و به خصوص دلار نخواهیم بود.

پورابراهیمی تاکید کرد: بدون شک اگر اقدامی جدی از سوی نهادهای مسئول در حوزه مالی کشورمان در مقطعی فعلی و باتوجه به تحریم‎های جدید آمریکا صورت نگیرد در راستای ایجاد ثبات در نظام ارزی صورت نگیرد باید منتظر این باشیم که دلالان ارز با سوء استفاده از این موقعیت به اهداف مدنظرخود دست پیدا کنند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط نسبتا خوبی در معاملات ارزی کشورمان وجود دارد گفت: امیدوارم دولت و بانک مرکزی برخلاف رویه ماه‎های گذشته در جهت کنترل و نظارت بر وضعیت بازار ارز دقت بیشتری را به کار بگیرند تا شاهد سوء‎استفاده برخی از افراد سودجو از این موقعیت نباشیم.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟