کدخبر: 271087 ارسال پرینت 130

رکنا: رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران از آمادگی بنادر عباس، بوشهر و لنگه برای صادرات محصولات غذایی و میوه و تره بار از هفته آینده خبر داد و گفت: مذاکراتی در حال انجام است و تا هفته آینده تکلیف صادرات به قطر مشخص خواهد شد.

رکنا اقتصادی: سید رضا نورانی افزود: بازار Store هدف صادراتی محصولات کشاورزی ایران کشورهای حاشیه خلیج فارس است و با همکاری بخش خصوصی زیرساخت های خوبی در این حوزه فراهم شده است.

وی با بیان اینکه ایران با تولید 128 میلیون تن انواع محصولات کشاورزی و برخورداری از تنوع اقلیمی از توانمندی خوبی برای صادرات محصولات کشاورزی برخوردار است افزود: با توجه به تنش ایجاد شده در روابط میان قطر با کشورهای عربی ، امکان تامین تمامی نیازهای قطر به محصولات کشاورزی وجود دارد.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی افزود: هماهنگی لازم برای حمل ونقل محصولات درخواستی قطر از طریق کشتیرانی والفجر انجام شده است و این آمادگی وجود دارد که از بنادر عباس، بوشهر و لنگه خدمات صادراتی به قطر انجام شود.

نورانی افزود: مذاکراتی در حال انجام است و تا هفته آینده تکلیف صادرات به قطر مشخص خواهد شد که آنها چه مقدار درخواست محصولات غذایی و میوه و تره بار دارند تا تامین کنیم البته این ظرفیت وجود دارد که در صورت درخواست قطر، صادرات محصولات کشاورزی و غذایی را به این کشور از هفته آینده آغاز شود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی روزانه 40 تا 50 کانتینر میوه و تره بار به کشورهای حاشیه خلیج فارس به ویژه امارات صادر می شود ادامه داد: با این توانمندی و اعمال تغییرات می توانیم، حجم وسیعی از مواد غذایی و پروتئینی و شیلات به قطر صادر شود.

نورانی گفت: در حوزه خلیج فارس به علت وجود رقبای قدرتمند، محصولات ما از کیفیت بالایی برخوردارند و بسته بندی و نحوه حمل ما در حد استانداردهای جهانی است ضمن اینکه زمان حمل بار از بوشهر تا قطر از مسیر دریایی فقط 8 ساعت و از مسیرهای دیگر تا 12 ساعت است البته مسیرهای هوایی هم برای صادرات به قطر وجود دارد.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با بیان اینکه در بحث محصولات باغی جزو 7 کشور اول تولیدکننده دنیا هستیم افزود: با این ظرفیت می توانیم حضور جدی و چشمگیر در قطر داشته باشیم و نیازهای غذایی آنها را برطرف کنیم ضمن اینکه برآورد ما نشان می دهد 3 تا 4 میلیارد دلار مصرف محصولات غذایی وارداتی قطر است که می توانیم از طریق بنادر دو کشور این نیازها را پوشش دهیم.

نورانی گفت: بیشترین صادرات محصولات غذایی ما در شرایط کنونی به امارات و کویت است اما این توانمندی را داریم که علاوه بر کشورهای یاد شده و قطر به عربستان و دیگر کشورهای اسلامی و همسایه نیز محصولات کشاورزی و غذایی خود را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه وضع کیفی محصولات غذایی و کشاورزی ما در حوزه لبنیات و میوه و تره بار بسیار مطلوب است اضافه کرد: البته موردی که موجب شد در بازار روسیه موفق نباشیم به علت تعرفه های بالا و وجود بروکراسی اداری در این کشور و تاخیر در تصمیم گیری ما بود.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران با بیان اینکه تنوع محصولات غذایی و کشاورزی ایران بسیار بالاست افزود: از 13 اقلیم دنیا 11 اقلیم را دارا هستیم ضمن اینکه کشت گلخانه ای ما نیز در حال رشد روزافزون است در بخش محصولات زراعی و به ویژه محصولات جالیزی از انواع سبزیجات، صیفی جات و میوه های جالیزی تنوع و امکانات بسیار خوبی داریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار زیر را از دست ندهید:

تروریست های حمله کننده به مجلس ایرانی بودند + عکس

داعشی های تروریست حرم امام و مجلس شناسایی شدند/عکس های تروریست ها تا ساعاتی دیگر منتشر می شوند

فوری / اسیدپاشی به 16 نفر در تهران

وقتی تروریست ها حمله کردند در مجلس چه گذشت؟

فیلم وحشتناک از داعشی ها وحشی در مجلس

داعشی ها با اجساد شهدای حمله تروریستی به مجلس چه کردند؟

نماینده مجلسی که با تروریست های داعشی در ساختمان مجلس درگیر شد / با اسلحه پاسدار شهید به آن ها شلیک کردم... + عکس

چگونگی وارد شدم 4 جوان داعش از زبان سردار نجات +جزییات

تیراندازی به 7 زن و دختر در زنجان

نسرین 25 ساله در دادگاه گفت: این دو مرد مرا به بیابان های قرچک بردند و ... + عکس

اسیر خوی شیطانی کیوان شدم و حالا ...

اعتراف جدید دزد ناموس / حتی ضجه ها و التماس های زنان را نمی شنیدم و فقط به ... + عکس

اشک‌های ساناز 15 ساله در دادگاه طلاق تهران

من و پیمان هر دو به فرح علاقمند بودیم تا اینکه این زن حرفی زد که ... + عکس

اقدام عجیب پسر جوان به همراه دوست دخترش با مزدا 3 + عکس

گفته های سه تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه + عکس

زن صیغه ای مرد سرشناس دوربین مخفی در ساعت دیواری اتاق خواب نصب کرده بود تا اینکه ...

راننده مقصر قطار مترو در حادثه طرشت دستگیر شد + فیلم و عکس

به دوستم زنگ زدم و گفتم یک باغ خلوت پیدا کند و آخرین زن قربانی را 5 نفری به آنجا بردیم و ... + عکس

گزارش لحظه به لحظه از حمله داعش به مجلس / جزئیات + فیلم و عکس

صابر رئیسی هدف 5 گلوله قرار گرفت + عکس

روایت یک خبرنگار از حادثه تروریستی در مجلس + عکس و فیلم

گفته های سه تن از مجروحان تیراندازی مجلس از حادثه + عکس

من و پیمان هر دو به فرح علاقمند بودیم تا اینکه این زن حرفی زد که ... + عکس

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها