اقتصادی کدخبر: 257765 ارسال پرینت 130

رکنا: بیژن زنگنه در نشست خبری قبل از افتتاح شش فاز پارس جنوبی که در عسلویه برگزار شد با بیان اینکه بابک زنجانی پول ملت را خورد و برد، افزود: هیچ پولی پس نداد. ۱۳ یا ۱۴ هزار میلیارد تومان پول مردم را خورد و انگار نه انگار. خیلی هم روحیه خوبی دارد. گفته‌اند 2هزار میلیارد به حساب ما برگشته که برای زنده کردن آن باید اموالش را در ایران زمین، قیطریه، هتلی در قشم و غیره به فروش برسانیم، اما کسی نمی‌خرد.

وی در ادامه با اشاره به پتروپارس اظهار کرد: در حال حاضر همه به پتروپارس افتخار می‌کنند اما یک زمانی مرا به خاطر طرح پتروپارس تا زندان Prison بردند و بازخواستم کردند که چرا طرح پتروپارس را طراحی کرده‌ای؟

وزیر نفت ادامه داد: در آن زمان آیت‌الله شاهرودی از پتروپارس بازدید کرده و از این طرح استقبال و تأکید کردند که این طرح را ادامه دهیم. حتی اگر قرار باشد من به زندان بروم.

پس از اینکه ایشان بازدید کردند دیگر در مورد این طرح اذیت نشدم. اما از سال ۸۰ تا سال ۸۸ به خاطر طرح پتروپارس تحت تعقیب بودم. همان افراد در حال حاضر می‌گویند پتروپارس بسیار خوب است. این مخالفت‌ها در حال حاضر در مورد شرکت‌های E&P هم وجود دارد و همین افراد ۱۰ سال دیگر اعلام می‌کنند که شرکت‌های E&P را ما راه‌اندازی کردیم.

زنگنه ادامه داد: برای کار در ایران باید صبر، حوصله و سرسختی داشت. شرایط برای کار کردن سخت است. هیچ کس به اندازه من در پارس جنوبی سابقه ندارد. پارس جنوبی در سال ۷۶ یک بیابان بود. من می‌دانم چگونه می‌توان ایران را ساخت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر